Turné se v České republice uskuteční od 6. do 19. ledna a kromě tradičního vystoupení v Obecním domě v Praze mohou diváci orchestr slyšet také v Ústí nad Labem, Liberci, Pardubicích, Hradci Králové, Ostravě, Olomouci, ale nebudou chybět ani koncerty v Brně, Zlíně, Českých Budějovicích či Plzni. „Každé dva roky svůj program měníme, ale ty nejznámější skladby, třeba In The Mood nebo Moonlight Serenade, nemůžeme vynechat. Lidé se na ně těší, ožijí při nich. Odcházeli by zklamaní, kdyby je nedostali,“ řekl Wil Salden, kapelník této swingové party.

Vystoupení Glenn Miller Orchestra jsou v České republice populární. Historie původního amerického tělesa Glenn Miller Orchestra sahá do třicátých let minulého století. Glenn Miller se ve svých třiceti pěti letech stal hvězdou tehdejší hudby. Hubený, vážně vypadající muž přinesl nový zvuk, založený na perfektní harmonii celého orchestru. Na podzim roku 1939 začala rádia hrát hudbu jeho orchestru a skladby In the Mood, Pennsylvania 6-500, String of Pearls a Moonlight Serenade se okamžitě staly populární po celém světě.

V roce 1942 přišel Miller s nápadem spolupracovat s americkým letectvem a založil U. S. Air Force Orchestra. 15. prosince 1944 měl Miller letět ze Spojeného království do Paříže hrát pro vojáky, kteří ji nedlouho před tím osvobodili. Jeho letoun odlétl ze základny RAF Twinwood Farm v Claphamu v hrabství Bedfordshire a zmizel nad kanálem La Manche. Jeho tělesné ostatky ani vrak jeho letounu nebyly nikdy nalezeny.