Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Služby města ošetří kilometry chodníků i stovky zastávek

Pardubice - Plán zimní údržby počítá s ošetřením silnic, 190 kilometrů chodníků a cyklostezek, 152 zastávek a 345 přechodů

13.11.2012 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Služby města Pardubic již „najely" na zimní údržbu. Jejím cílem je zajistit pro celé období tj. v době od 1. listopadu do 31. března příštího roku zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti komunikací, vzniklých zimními povětrnostními podmínkami. „Zimní údržba se ovšem nevztahuje na plochy, které nejsou majetkem Statutárního města Pardubice nebo jsou v pronájmu a v soukromém vlastnictví," upřesnila mluvčí Služeb města Světlana Pozníková.

Podle ní budou udržovány komunikace zařazené do Plánu zimní údržby dle pořadí stupně důležitosti od I. do III. kategorie v celkové délce 200 kilometrů. „Při určování kategorií se přihlíželo k intenzitě dopravy, k vedení tras hromadné veřejné dopravy, k dopravnímu významu komunikace a ke stavebně technickému stavu komunikace," dodala Pozníková.

Podle našich informací se bude udržovat také přibližně 190 kilometrů chodníků a cyklostezek, 152 zastávek MHD a 345 přechodů.
Plán zimní údržby počítá  také s ošetřením přístupových cest ke zdravotnickým a školským zařízením. Údržba bude standardně prováděna příslušnými technickými mechanizmy. Převážně ručně budou ošetřovány zastávky městské hromadné dopravy (MHD) a přechody pro chodce.
Rozsah zimní údržby je proti loňskému roku prakticky beze změn. I nadále se počítá s případem kalamitního průběhu zimy.

Rovněž byl ustanoven Městský operační štáb zimní údržby, který bude mít za úkol kontrolovat průběh zimní údržby v Pardubicích a na základě jeho rozhodnutí poté primátorka města případně vyhlásí nebo odvolá kalamitní stav.

Technika už čeká na první zásahy

Technika určená pro zimní údržbu čeká na první zásahy. „Od loňského roku se počet mechanizmů, které budou zajišťovat zimní údržbu, nezvýšil. Je zajištěno i dostatečné množství posypové soli," konstatovala tisková mluvčí Služeb města Pardubice Světlana Pozníková.

Autor: Jan Šafář

13.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení