Služby města Pardubic údajně anulovaly soutěž, aby si mohly na opravu krematoria vybrat firmu, kterou samy chtěly. S tím však ředitelka firmy Lea Tomková zásadně nesouhlasí.

Služby města zrušily řízení

Služby města měly v plánu, že obnoví dvě pece v krematoriu. Následně pak vyhlásily poptávkové řízení, do které se přihlásily dvě firmy - americko-italská společnost GEM a česká Teplotechna.

„Poptávkové řízení se konalo, využili jsme však nakonec možnosti celé ho zrušit, protože jsme se nedohodli. Některé informace, které se objevily v médiích, jsou nepravdivé a značně zkreslené,” řekla ředitelka Služeb města Lea Tomková. Podle ní firma nakonec zvolila nejúspornější variantu a místo zbrusu nových pecí nechá ty stávající pouze rekonstruovat. A to firmou Teplotechna.

„Je to logické. Tato firma tyto pece před patnácti lety v krematoriu instalovala a od té doby se o ně stará. Nemáme důvod na jejich rekonstrukci shánět někoho jiného,” uvedla Tomková. Vzápětí ale dodala, že žádná smlouva zatím podepsána nebyla.

Tento postup se prý ale nelíbí vedení města. Někteří to považují za špatné řešení. S ředitelkou firmy Služby města však prý zatím nikdo z pardubické radnice nehovořil.

„Nic takového mi nikdo neřekl. Vedení města mě o jejich údajném nesouhlasu nijak neinformovalo,” prozradila včera našemu Deníku Tomková.

Zrekonstruované kremační pece měly podle našich informací začít sloužit svému účelu koncem letošního roku. Vypadá to ale, že hotovo jen tak nebude.

„Původní termín dodržen nebude. Vzniklou situací totiž došlo k odložení rekonstrukce a my zatím vůbec nevíme, kdy se celá věc začne realizovat,” dodala Tomková, která podle všeho bude s největší pravděpodobností čelit dotazům Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, na kterou se prý americko-italská firma GEM chystá obrátit.