Klasika českých hospod neztrácí na popularitě. Pardubické podniky, v jejichž menu se smažák neschází, nabízejí zpravidla eidam. Osvěžením pro gurmány jsou ale také smažené olomoucké tvarůžky, camembert nebo obalovaný romadur či hermelín, které lze v několika restauracích na Pardubicku ochutnat.

Fenomén smažák

U někoho naopak vede „rychlovka“ v podobě smaženého sýru v housce. Gurmáni si o tom mohou myslet své, ale pravda je taková, že smažený sýr s hranolky či bramborami a tatarkou připravovaný v trojobalu patří v pardubických restauracích k tradičním hitům jídelníčku.

Nový park v centru města bude čítat zhruba 90 kusů nově vysazených dřevin, trvalkové záhony, cestní síť nebo mobiliář.
Stromy místo betonu. U obchodního centra v Pardubicích vzniká nový park

Na příznivou cenu a dobrou chuť smaženého sýra láká zákazníky Zelená Žába. Tam mají v poledním menu smažený sýr s bramborem a tatarkou za 127 korun. „Velký kus sýru, který se táhl tak akorát. Moje oblíbené jídlo, navíc za super cenu, takže to hodnotím jenom kladně,“ hodnotil s úsměvem polední menu Martin Špaček.

Evergreenem je smažený sýr také v Dobré kantýně v Černé za Bory, za lidových 116 korun tam lidé dostanou 420gramovou porci s vařeným bramborem a tatarkou. Smažák s tatarkou a přílohou dle denní nabídky nabízejí v menu i Na Zavadilce za cenu 139 korun. O něco dražší, za 150 korun, ho pak mají v České chuťovce ve Starém Hradišti.

Smaženou goudu s bramborem a domácí omáčkou nabízí také Naše Hospoda Smíchovská, tam za 150gramovou porci v týdenní nabídce lidé zaplatí 175 korun.

Pro nerozhodné jedlíky pardubická restaurace Na Staré Rybárně v poledním menu nabízí i trio smažených sýrů. Na talíři tak lidé dostanou eidam, camembert i uzený sýr, s mačkanými bramborami a tatarskou omáčkou to vyjde na 145 korun.

Pardubáci pro milovníky smažáku pak doporučují i hotel Signál na Dubině nebo restauraci Podkova.

Smažák má své věrné příznivce

Kdysi se smažák považoval za takzvané studentské jídlo – levné a rychlé, ale to už dneska neplatí. Jsou lidé, kteří tuto českou hospodskou specialitu zbožňují a objednávají si ji i mimo polední menu. Chodí na něj všechny věkové kategorie. Milovníci smažáku často trvají na dobrém sýru, nejlépe domácích hranolkách a čerstvě připravené tatarské omáčce.

Cena smažené pochoutky se pak může vyšplhat i ke 200 korunám. Pardubický Tenis klub má v odpoledním menu smažený sýr s hranolky a domácí tatarskou omáčkou za 189 korun.

Ilustrační fotografie.
Vědci z Pardubic představili látku, která zrychluje lyže. Testují ji biatlonisté

„Strouhanka, hranolky i tatarka domácí, chuťově fajn. Sýr se táhl tak akorát. Petrželka navrchu mi zlepšila vizuální i chuťový dojem z jídla. Jednou za čas to je opravdu příjemný oběd,“ okomentoval zdejší pochoutku Pardubák Jirka.

Smažený sýr se samozřejmě dělá i v domácím prostředí. Hospodyňky mezi sebou sdílejí na sociálních sítích své zkušenosti, jak dosáhnout co nejlepšího výsledku. Nejčastěji se opakují rady: začínat raději polohrubou moukou, vajíčka nesolit, aby neřídla, a obalovat dvakrát, chcete-li při smažení udržet roztékající se sýr v trojobalovém kabátku.

Mohlo by vás zajímat: Pardubice postaví ZUŠ pro více než tisíc dětí. Bude mít střešní terasu i kavárnu

Zdroj: foto: Město Pardubice