Nejoblíběnějším učitelem chemie v Pardubickém kraji se ve středu večer stal Miloš Pechanec ze Základní školy Jiráskova ve Vysokém Mýtě.
„Je to příjemné pohlazení. Mám z něj velkou radost. Byl jsem opravdu překvapen. Skutečně mi nikdo dopředu neprozradil, že jsem zvítězil. Svědčí o tom i fakt, že jsem na slavnostní vyhlášení přijel bez kravaty,“ konstatoval bezprostředně po převzetí Ceny Deníku Miloš Pechanec.

„Snažím se o to, abych byl s mými žáky kamarád. Chemie je přece jen v očích některých lidí sucharská, studená věda. Mým záměrem je přiblížit tento obor zábavnou formou. Když si dělám legraci, tak si třeba žáci leckdy ani nevšimnou, že se něco mezi tím i naučí,“ sdělil Miloš Pechanec.

„Nemá smysl plakat, že se žáci neučí, zlobí a že na nic nejsou peníze. Berme to, co máme, já jsem za to rád a myslím, že vždycky se dá v té třídě najít někdo, s kým se mohu kamarádit,“ poznamenal nejoblíbenější učitel v kraji. „Nahrávači se pokaždé nějací najdou a dá se vyjít i s lumpy,“ podotkl Miloš Pechanec.

„Každé září si říkám, že letos už se tím učitelem opravdu stanu a pak se další červen na konci školního roku znovu přesvědčím o tom, že se vlastně nic nezměnilo. Praktikuji to tak už sedmnáctým rokem a myslím, že i ten osmnáctý bude stejný a že tomu tak bude i nadále,“ dodal pedagog z vysokomotýské školy.