Hlavní slovo při prezentaci měl František Olbert, ředitel regionálního obchodu ve vydavatelství VLM, který představil úspěchy a vize a bohaté portfolio možností prezentace pro podnikatele, živnostníky, firmy i organizace. Přítomné rovněž seznámil s novinkami a projekty vydavatelství, které mohou východočeští podnikatelé využít pro své reklamní kampaně.

„Tato setkání organizujeme v rámci prezentace portfolia vydavatelství Vltava Labe Media. Všichni nás mají spojené pouze s Deníkem. My ale máme také portfolio různých webů a samozřejmě nejrůznějších časopisů a magazínů,“ vysvětlil František Olbert.

Česko zpívá koledy v roce 2022 v Pardubicích.
Česko bude opět zpívat koledy s Deníkem. Rozezní se nejenom Pardubice

Pozvaní hosté se mohli během prezentace seznámit s aktivitami, které realizuje vydavatelství VLM na českém mediálním trhu. „Naše vydavatelství představuje zhruba 130 webů, sedmdesát Deníků v on-line verzi a v osmadvacet mutací Deníku v printu. Máme dvacet časopisů, oproti loňsku došlo k navýšení o dva tituly. Máme také jednoho distributora adresné a neadresné distribuce a dvě tiskárny, jednu v Praze a druhou v Olomouci,“ upřesnil František Olbert.

Během prezentace zmínil také Deník Extra, který vychází v auditovaném nákladu více než dvou milionů výtisků v sedmdesáti mutacích. Do schránek jej pravidelně každý měsíc dostává zdarma bezmála padesát procent domácností v České republice.

Na snídani také zaznělo, že se Deník může pochlubit věrnými čtenáři, na českém trhu má nejvyšší počet předplatitelů. Sedmdesát procent nákladu míří právě k nim. Celkově má VLM 241 tisíc předplatitelů, kteří odebírají jeden nebo více titulů z portfolia vydavatelství.

Slavnostní otevření Automatických mlýnů v Pardubicích
Inkubátor vědy, umění a kultury: Nová éra Automatických mlýnů v Pardubicích

Práci redaktorů východočeských Deníků přiblížil jejich šéfredaktor Vladimír Mayer. Pripomněl, že Deníky přinášejí jako jediné i podrobné sportovní zpravodajství, které čtenáři v jiných titulech nenajdou. Ředitel regionálního obchodu František Olbert při té příležitosti připomenul, že VLM již několikátý rok organizuje Zaměstaneckou ligu ve fotbale, která nabízí neformální prostor pro setkávání firem a jejich zaměstnanců.

A do třetice se představilo také eventové oddělení VLM, které vzniklo s cílem využít potenciál nejčtenějšího zpravodajského titulu v České republice. Nenabízí jen organizaci a produkci eventů na klíč, ale také jedinečnou možnost propagace eventu v rámci celého vydavatelství prostřednictvím jeho tištěných a digitálních titulů. Vedoucí oddělení Jana Švecová východočeské setkání v Pardubicích organizovala a moderovala.

Na závěr absolvovali přítomní komentovanou prohlídku Gočárovy galerie, která sídlí v nově zrekonstruovaných, památkově chráněných Winternitzových automatických mlýnech.