Aktuálně - Policie uzavřela ráno v Holicích ulici K zastávce.
Semafory na křižovatce u Parama jsou mimo provoz. Dopravu řídí policie, ale podle svědků jsou kolony ve všech směrech na několik set metrů.
Hasiči po městě aktuálně odstraňují haldy sněhu ze střech a vyzývají chodce ke zvýšené opatrnosti.
Město Pardubice pravděpodobně vyhlásí zákaz vstupu do lesoparků na Dukle a Dubině kvůli silnému nebezpečí úrazu. V těchto místech vlivem mrazu popraskala řada stromů a stále ještě padají.

Těžký sníh se na celou republiku snáší již třetí den. Těžkou zkouškou procházejí zejména komunikace - ať už silnice nebo železnice. V neděli večer na pardubickém nádraží uvázly desítky cestujících. Důvodem byla nepříznivá povětrnostní situace. Vlaky ve směru od Olomouce nabíraly zpoždění přes jednu hodinu, spoje od Prahy pak řádově půlhodinová zpoždění.

Městská hromadná doprava sice jezdí, ale dodržení jízdních řádů není za stávající situace vůbec možné. Navíc ani autobusům se nevyhýbají dopravní nehody. K vážnější došlo v neděli v odpoledních hodinách. Na třídě Míru u Magnumu se srazil autobus s osobním vozidlem a při nehodě utrpěl jeden člověk - pravděpodobně cestující - zranění, se kterým musel být převezen do nemocnice.

Největší problémy ale přinesly padající větve. Kvůli nim musela policie dokonce některé silnice uzavřít!

"Na Holicku hasiči z komunikace třetí třídy, mezi obcemi Vysoké Chvojno - Borohrádek a na silnici druhé třídy číslo 318, mezi obcí Staré Holice a Borohrádek, nestačí odklízet spadlé stromy. Z důvodu nebezpečí pádu stromu na projíždějící vozidlo, jsou tyto úseky do odvolání uzavřeny," varuje řidiče tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

U Klenovky zemřel v autě muž - VÍCE ČTĚTE ZDE

Řidič pluhu naboural - měl tři promile- VÍCE ČTĚTE ZDE

"Dopravní policisté se také od rána nezastavili. Vyjížděli téměř k desítce dopravních nehod, při nichž dvě osoby utrpěli naštěstí jen lehká zranění. Sníh stále přibývá, silničáři jsou v plném nasazení. U chodníků a na okrajích komunikací se hromadí sníh, čímž se zužují chodníky a v některých úsecích i komunikace. Stále platí – jezděte opatrně," uvedla dále Maturová.

Pardubická městská policie vyslala do terénu strážníky ze Skupiny krizového řešení vybavené zejména motorovými pilami. "Odstraňujeme popadané stromy u silnic a na chodnících. Hasiči mají spoustu práce s prořezáváním hlavních tahů nebo dopravními nehodami, proto se snažíme odstranit co jde," uvedl strážník Pavel Antoch.

Strážníci v neděli v noci odstraňovali popadané stromy na Hlaváčově ulici. Původně zde padl k zemi jen jeden strom. Ve chvíli, kdy strážníci dorazili, ale už ležely dole kmeny tři. Další stromy rozřezávali strážníci i v ulici Lidmily Malé. I tady leželo několik stromů přímo na chodníku.

Kvůli padlým větvím se i bouralo

Ve večerních hodinách zkomplikoval těžký sníh dopravu rovněž na silnici I. třídy mezi Lázněmi Bohdančem a Rybitvím. "Pod tíhou sněhu se zlomila větev borovice a padla přes dráty trolejového vedení na silnici. Naštěstí nezůstatala na troleji viset a ani jej nijak nepoškodila, takže došlo jen k zatarasení jednoho jízdního pruhu. I tak si ale jeden z řidičů všiml až na poslední chvíli překážky na silnici a při manévru dostal smyk, kdy se roztočil a skončil v protisměru v příkopu," uvedl na místě zasahující starší strážník Trojan z Městské polcie Lázně Bohdaneč.

"Událost se naštěstí obešla bez zranění, přivolaní profesionální i dobrovolní hasiči odřezali větev a vyprostili vozidlo ze sněhu velmi rychle a silnice byla po zhruba 30 minutách již plně průjezdná," dodal vrchní strážník Pavel Řehoř, který na místě též zasahoval.