Podle rakouské policie se student bydlící ve Skutči ocitl se svým snowboardem mimo bezpečnou část sjezdovky. V mlze a při sněžení poté zabloudil. V okolí navíc hrozilo nebezpečí lavin a kvůli tmě mohl také spadnout ze strmého srázu.

Podle našich informací se student, který navštěvuje jednu z pardubických středních škol, vydal na zájezd s třídou Biskupského gymnázia ve Skutči jako soukromá osoba. Údajně jel i se svým otcem. Dozor zmíněnému výcviku dělal učitel Luděk Netolický. Jeho jsme také včera odpoledne zastihli na svahu jednoho z alpských velikánů. „Všechno je v pořádku, ale špatně vás slyším, je zde velký vítr,“ řekl nám do telefonu učitel. Po dotazu na ztraceného chlapce řekl, že celá věc je v pořádku. „Dnes s námi již normálně lyžuje. Sice se ztratil, ale zvládl to bez újmy na zdraví a v pohodě,“ dodal učitel.

V pondělí kolem sedmnácté hodiny zburcoval otec ztraceného chlapce záchranáře. Do pátrací akce se zapojili vrtulník, horská zásahová policejní jednotka, dva psovodi, horská služba, lékaři a hasiči. Ve tři čtvrtě na osm večer byl chlapec objeven na prudkém srázu ohroženém lavinou. Kvůli tmě a špatnému počasí jej však nešlo zajistit lany. Vrtulník se proto musel přiblížit tak nízko, aby ho záchranáři chytili za ruce a vytáhli na palubu.