Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima předají spolu s pořadateli Pardubického vinařského půlmaratonu závodní vozík handicapovanému dítěti. Během dostihového dne se uskuteční také autogramiáda autora knihy Deník jednonožce Jiřího Švihálka.

Tomuto mladému Pardubákovi se před rokem zcela změnil život. Po nehodě na motorce, kterou nezavinil, přišel o nohu. Bez servítků a s humorem sobě vlastním začal den po dni popisovat, co prožívali s manželkou Kačkou a jako bojovali s následky svých zranění. Jeho blog postupně začalo sledovat na dvě stě tisíc čtenářů. Z blogu vznikla kniha Deník jednonožce. Jiří Švihálek nominován na Magnesii Literu v kategorii Blog roku a umístil se na třetím místě v anketě Křišťálová lupa. Dostihový mítink bude příležitostí se s ním potkat při autogramiádě.

Speciální závodní vozík

"Během dostihového dne dojde také na předání speciálního závodního vozíku pro handicapované dítě. Pořídili jej pořadatelé Pardubického vinařského půlmaratonu díky příspěvkům svých partnerů. Vozík do správných rukou předají rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa společně s majitelem společnosti Stiasini Zdeňkem Záleským a pořadatelem půlmaratonu Oldřichem Bujnochem," přiblížila mluvčí Dostihového spolku Kateřina Nohavová.

Pardubický vinařský půlmaraton patří do souboru akcí pod hlavičkou Pardubičtí Tahouni stejně jako Velká pardubická nebo výstava Koně v akci. První z osmi dostihů startuje v sobotu ve 13 hodin.