Od delegátů konference získal Jakub Rychtecký 63 hlasů, jeho protikandidátka Lucie Knopová jen 7 hlasů.

„Je to velmi silný mandát. Děkuji všem delegátům za projevenou důvěru. S pokorou a s velkou chutí do práce přijímám úkol vést so-ciální demokracii v Pardubicích v příštích dvou letech. Vnímám to jako ocenění své dosavadní práce na radnici," konstatoval nový předseda městské organizace ČSSD Jakub Rychtecký.

„Jsme v poločase volebního období a čeká nás ještě hodně práce. Jsem přesvědčený, že se nám podařilo sestavit tým, který potáhne za jeden provaz, a který se skládá ze slušných a pracovitých lidí z různorodých profesí," nechal se slyšet Jakub Rychtecký.

V jeho týmu se v pozici místopředsedů objevují například náměstek pardubického primátora Jiří Rozinek, ředitelka Střední průmyslové školy stavební z Rybitví Renata Petružálková, čtyřiatřicetiletý manažer Zdeněk Hrdý nebo bývalý místostarosta Dukly a současný zastupitel pardubické „pětky" Ladislav Doležal.

S novým složením městského výboru je velmi spokojený i nový okresní šéf ČSSD Leoš Malina.

„Naši náměstci odvádějí na pardubické radnici velmi dobrou práci. Například se jim podařilo prosadit projekty jako startovací bydlení pro mladé rodiny a páry nebo zlevnění žákovského jízdného. Obě opatření se ukázala jako velmi prospěšná pro občany našeho města. Zvolení Jakuba Rychteckého do čela městského výboru bylo pro mě naprosto přirozeným a správným vyústěním. Jsem moc rád, že to takto jednoznačně vidí i naše členská základna. Těším se na další spolupráci," sdělil předseda Okresního výkonného výboru ČSSD Pardubice Leoš Malina.

Městský výbor je stranickým orgánem ČSSD ve statutárních městech, tedy i v Pardubicích.

Volební období je dvouleté. Jedním z jeho hlavních úkolů je řízení a koordinace činnosti místních organizací ve městě, příprava odborných témat a programových priorit, komunikace s veřejností. Zároveň navrhuje kandidátní listinu do komunálních voleb ke schválení konferenci městské organizace ČSSD.