Pardubičí sokolové žijí přípravou na krajské Sokolské sletové slavnosti 2024. Uskuteční se 15. a 16. června na Městském atletickém stadionu na Dukle v Pardubicích. Předpodej vstupenek byl již zahájen.

„Uvidíte hromadné sletové skladby, které budou pak v červenci 2024 předvedeny na Všesokolském sletu v Praze. Dále pódiové skladby, které předvedou jak sokolské, tak i nesokolské organizace na velkém pódiu," pozvala Světlana Drahotská ze Sokolské župy Východočeská - Pippichova.

Program pardubických sletových slavností.Program pardubických sletových slavností.Zdroj: Sokolská župa Východočeská - Pippichova

Od nedělního rána se mohou návštěvníci bavit na atrakcích, které nabídne Sokolská pouť. Vystoupí folklórní soubory. Oficiální část slavností zahájí sokolská stráž a vlajková četa. Zajímavý program ale můžete navštívit již v sobotu, těšit se můžete na divadelní představení souboru Ledříček Tělocvičné jednoty Sokol Klášterec nad Orlicí, kapelu KH Band, program pro děti, stánky. Základní vstupenka stojí 150 kč, rodinná 450 Kč.

Vrcholem letošního roku bude XVII. všesokolský slet v Praze od 30. června do 5. července.