Ve čtvrtek odpoledne v Pardubicích sokolky cvičily přímo v ulicích. Pardubáci mohli vidět skladbu Babí léto, jejíž hlavní rekvizitou jsou deštníky. „Ženy a seniorky za pomoci netradičního náčiní ukázaly krásu hromadné skladby Babí léto a podpořily je ženy a dorostenky předvedením další sletové skladby Leporelo. Společně tak pozvaly kolemjdoucí na slet Pardubického kraje, který se uskuteční 15. a 16. června na městském stadionu na Dukle," uvedla k akci Česká obec sokolská.

Na krajském sletu v Pardubicích se diváci můžou těšit na ukázku 11 hromadných skladeb, které budou v červenci 2024 předvedeny na Všesokolském sletu v Praze. Přehlídky se účastní i nesokolské sportovní a kulturní spolky. Program obsahuje sportovní aktivity pro děti i dospělé, divadelní i hudební vystoupení či představení bezpečnostních a záchranných složek. V neděli se pak mohou návštěvníci těšit na prezentaci Armády ČR, městské policie, hasičů, nebo s rodinou navštívit sokolskou pouť.

close Program pardubických sletových slavností. info Zdroj: Sokolská župa Východočeská - Pippichova zoom_in Program pardubických sletových slavností.

Základní vstupenka na Krajský slet v Pardubicích stojí 150 kč, rodinná 450 Kč.

Vrcholem letošního roku bude XVII. všesokolský slet v Praze od 30. června do 5. července.