Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Souboj petic: Jedna je pro, druhá proti parkovišti

Holice - Podle starosty Ladislava Effenberka není o vzniku parkoviště definitivně rozhodnuto

26.4.2015 2
SDÍLEJ:

NA MĚSTSKÉ TRŽNICI, z níž se možná stane parkoviště, se konala i soutěž ve vaření kotlíkových gulášů Guláškošt.Foto: Pavel Poledno

Vznikne v prostorách bývalé městské tržiště parkoviště? To ještě v tuto chvíli není jasné.

Holicemi však už nyní kolují dvě petice jedna z nich je pro, druhá proti. Její iniciátoři by na tomto místě, které je někdy označováno také jako prostor u Vitamíny, rádi viděli odpočinkovou zónu.

„Žádáme, aby zde město Holice, jako výlučný vlastník pozemků, které se nacházejí na křižovatce ulic Havlíčkova a Bratří Čapků, vybudovalo odpočinkovou zónu s parkovou úpravou," nechal se slyšet obyvatel Holic a jeden se signatářů petice Tomáš Kopecký.

Znehodnocení místa

„Myslíme si, že plánované znehodnocení tohoto místa zpevněnou plochou a parkovištěm není v zájmu obyvatel našeho města. Tyto pozemky jsou ideálním místem pro vybudování zóny, která nabídne prostor pro odpočinek a relaxaci především rodičům s dětmi a seniorům. Půjde tedy o prostor, který v současné době v centru Holic chybí. Tento projekt by určitě uvítali i turisté, cyklisté a návštěvníci našeho města a rovněž z řad žáků a studentů využívající protilehlé autobusové nádraží," dodal za petiční výbor jeho člen Milan Holan.

Co by si tedy petiční výbor na tomto prostoru představoval? „Místo by mělo být vybaveno větším množstvím laviček se stoly, herními prvky pro děti, fitness zařízeními pro dospělé i seniory, stojany na kola, odpadkovými koši, místem pro pořádání menších kulturních akcí a elektrickou přípojkou," prozradil Milan Holan. Podle jeho slov by vše mělo být doplněno také odpovídající parkovou úpravou.

I v otázce toho, kdo by se o toto rekreační místo staral, mají členové petičního výboru jasno. „Režim provozu by měl být totožný s městskými dětskými hřišti spravovanými Technickými službami Holice. Dohled nad celým prostorem by měla zajišťovat nasmlouvaná služba Městské policie Pardubice a také kamerový systém," poznamenal Tomáš Kopecký.

Starosta Holic Ladislav Effenberk však poukazuje na fakt, že o vzniku parkoviště v místě tržnice dosud není rozhodnuto.

„Byly vybrány tři plochy, kde by bylo možné parkoviště vybudovat. Uvidíme, jaké závěry nám studie poskytne a co vyplyne z demokratické diskuze. Navíc už vznikla také petice za vybudování parkoviště na tomto místě. Zdaleka však ještě není rozhodnuto a podle mého názoru pravděpodobně nebude ani na květnovém zasedání," informoval náš Deník starosta Holic.

Nevhodné pro hřiště

I kdyby na místě tržnice parkoviště vybudováno nebylo, vznik dětského hřiště v tomto místě nepovažuje Ladislav Effenberk za nejlepší nápad.

„Toto místo není vhodné pro dětské hřiště. Jedná se o frekventovanou část města naproti autobusovému nádraží. Navíc se chystáme stávající hřiště doplnit o další prvky," uzavřel Ladislav Effenberk.

Iveta Koubková

Autor: Redakce

26.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení