Pardubický soud začal v pondělí 26. června rozplétat případ pokusu o znásilnění a uškrcení mladé ženy. Útok se podle obžaloby stal vloni v září o půl šesté ráno na ulici v Chocni. Žena útok přežila, má ale psychické problémy. Muži hrozí až 10 a půl let a vyhoštění ze země.

Obžalovaný 34letý Volodymyr Suchkov se měl podle obžaloby v opilosti pokusit znásilnit a následně zabít 31letou ženu, se kterou se náhodně seznámil v baru. Dvojice měla po společném popíjení odejít do mužova bytu, tam se ale pohádali a žena odešla. Muž ji však pronásledoval a na ulici se ji pokusil znásilnit. Obžaloba uvádí, že ji měl škrtit tak, že napadená žena omdlela. Její tělo odtáhl do keře, kde ji nechal.

V pondělí obviněný muž stanul před pardubickou pobočkou krajského soudu. Spoutaného muže přivedla z vazby policejní eskorta. U soudu musela být navíc přítomná i překladatelka, protože muž je cizí národnosti.

Opakovaně ho prosila, aby ji nechal žít

„Přes její odpor jí dal nohy od sebe, a když poškozená začala křičet o pomoc, tak ji začal jednou rukou rdousit a zároveň jí druhou rukou osahával přes oděv, poškozená pojala obavu o svůj život a opakovaně ho prosila, aby ji nechal žít a ze všech sil se mu bránila, poškozenou se srozuměním usmrtit rdousil takovou intenzitou, až omdlela, a poté v úmyslu znemožnit své odhalení její bezvládné tělo odtáhl na odlehlé místo, a když uslyšel, že se k místu někdo blíží, utekl,“ sdělila část obžaloby státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Podle obžaloby měl muž vařit pervitin a znásilnit svou přítelkyni
Muž přiznal, že na Pardubicku vařil drogy. Týrání přítelkyně před soudem odmítl

Napadená žena dnes před soudem vypovídala z jiné místnosti tak, aby se s obžalovaným nemohla potkat. „Moc si toho nepamatuji, vím, že jsem šla k němu do bytu. Pak jsem odešla, bez známek toho, že bychom byli v konfliktu. Šla jsem se projít a následně si pamatuji, jak jsem ležela na zemi a nemohla jsem dýchat, prosila jsem, ať mě přestane škrtit,“ vypověděla poškozená žena, která byla podle svých slov v osudnou noc pod vlivem alkoholu i léků, protože se léčila na psychiatrii.

„Na pana obžalovaného se nezlobím, i když mi to způsobilo velké psychické problémy a musím se s tím vyrovnávat celý rok,“ dodala žena, která si podle svých slov z toho dne pamatuje pouze ústřižky. Soudu poškozená také přiznala, že údajného násilníka poznala až podle fotografie, kterou jí ukázali policisté během vyšetřování.

Obžalovaný muž dnes před soudem tvrdil, že není násilník ani vrah. Vše bylo podle něho jinak, zároveň ale přiznal, že ten večer vypil asi litr tvrdého alkoholu a čtyři piva. „Šel jsem opilý domů, na ulici jsem viděl plakat dívku, chtěl jsem jí pomoci a tak jsem ji pozval k sobě domů. Pořád někomu volala a brečela. Chtěl jsem ji uklidnit, ona mě začala sama objímat a začala mi dávat ruku do kalhot. Pak se mi začala smát, že se mi nepostavil a mám ho malého jako děcko,“ popsal obžalovaný muž s tím, že žena pak odešla.

Z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti se u Krajského soudu v Pardubicích zodpovídá jednadvacetiletý Patrik Holoubek.
Rozhodnuto. Mladý recidivista, který umlátil bezdomovce, si odsedí 9 let

Obviněný muž se podle svých slov nemohl zbavit myšlenky, proč se mu žena smála, a tak se za ní vydal ven. „Chtěl jsem s ní jen mluvit, neměl jsem v úmyslu jí ublížit. Chytil jsem ji za krk, jen aby přestala křičet,“ dodal muž.

Soud bude v Pardubicích v následujících dnech pokračovat výslechem dalších svědků a soudních znalců. Kromě trestu muži hrozí, že bude muset uhradit nemajetkovou škodu. Odškodnění po muži požaduje zdravotní pojišťovna i poškozená žena, která chce po muži 150 tisíc korun za duševní útrapy.