Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soud zrušil územní rozhodnutí na kanál!

Pardubice - Krajský soud v Pardubicích zrušil před necelým měsícem pravomocné územní rozhodnutí pro Plavební stupeň Přelouč, který má umožnit splavnění řeky až do Pardubic.

8.7.2008
SDÍLEJ:

Projekt labského kanálu počítá s tím, že památkově chráněný jez v Přelouči bude stavbou nedotčenFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Podle ekologických aktivistů z Dětí Země a Svobody zvířat z Hradce Králové, kteří stáli za žalobou na tuto kontroverzní stavbu, jde sice o jejich výhru, ale mají z ní rozpačitý pocit.

Před několik dny obdrželi odpůrci labského kanálu vyrozumění krajského soudu. Ten na základě jejich žaloby zrušil územní rozhodnutí a zdůvodnil to tím, že investorovi chybí výjimka ze zákona o ochraně přírody a krajiny. V lokalitě, kde hodlá ředitelství vodních cest ČR stavět, žijí na tři desítky chráněných živočichů a rostlin. „Je to takové zvláštní vítězství, neboť soud se překvapivě žádným ze sedmi našich bodů žaloby nezabýval, stačilo mu, že územní rozhodnutí je nezákonné, neboť chybí podkladové rozhodnutí o výjimce k zásahu do biotopu, čímž si tak ale dost ulehčil práci,“ uvedl Miroslav Patrik z Dětí Země.

O výjimce pro přeloučský kanál již rozhodoval bývalý ministr životního prostředí Libor Ambrozek, Městský soud v Praze ji ale zamítl. Nový ministr Martin Bursík výjimku již nepovolil. Ředitelství vodních cest nyní žádá o novou. „Doufáme, že výjimka nebude opět povolena, neboť nedošlo k žádným podstatným změnám v projektu, jak tvrdí investor, který se splavnění Labe touto variantou zatím nevzdal,“ dodal Miroslav Patrik, který očekává, Krajský úřad v Pardubicích jako odvolací úřad nyní zruší územní rozhodnutí vydané stavebním úřadem v Přelouči a celý spis mu vrátí.

Autor: Petr Doubrava

8.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení