Slunce prochází souhvězdím Berana. Na jeho povrchu je viditelná větší sluneční skvrna, která v polovině týdne projde poblíž středu slunečního kotouče. K pozorování Slunce musíme použít dalekohled vybavený speciálním filtrem, jinak hrozí vážné poškození zraku!

Měsíc je 2. května ve 12 hodin a 9 minut v úplňku. Od 30. dubna ve 13 hodin je Měsíc v odzemí (= prochází v největší vzdálenosti od Země, vzájemná vzdálenost obou těles činí 406 tisíc km). V tomto týdnu se na obloze pohybuje souhvězdími Panny, Vah a Štíra. 5. května ráno v blízkosti Jupiteru a hvězdy Antares v souhvězdí Štíra.

Planety: Merkur je nepozorovatelný. Nejjasnější planetou na obloze je Venuše, po setmění září vysoko nad západem až do půlnoci. Saturn (prochází poblíž hranice souhvězdí Lva a Raka) zapadá až ve čtvrt na čtyři ráno. Největší planeta sluneční soustavy, Jupiter, vychází před půlnocí, promítá se do nevýrazného souhvězdí Hadonoše. Ráno za svítání vychází planeta Mars, spatříme ji jen nízko nad východojihovýchodem. Pohybuje se ve Vodnáři směrem k souhvězdí Ryb, jehož hranici překročí 9. května. Nedaleko Marsu se promítá také planeta Uran, která je však viditelná jen dalekohledem.