"Další spolupracující univerzita v anglickém Oxfordu je letošní novinka," připomíná zakladatel soutěže Ing. Jan Hrubeš, absolvent Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. "Jsme rádi, že je o soutěž zájem i za hranicemi naší země".

Do Pardubic příští týden zamíří tři stovky středoškoláků z České republiky a Slovenska. Nejvzdálenější tým bude až z Košic. Tří až pětičlenné týmy budou i v tomto roce tradičně řešit soubor šedesáti úloh z různých oblastí chemie. Soutěž není postavená na testování pamětných znalostí, studenti se spíše učí aplikovat chemické poznatky v nových situacích. Proto si soutěžící mohou přinést jakoukoliv papírovou literaturu, do které je možné během předem určeného času nahlížet.

Mužův taneční výkon byl po zásluze odměněn pokutou a pobytem na záchytce
Strážníci zabránili veřejnému striptýzu. Hybnou silou byl koktejl drog

"Chceme dlouhodobě podporovat u mladé generace zájem o vědu a o chemii. Jsem rád, že naše fakulta může opět hostit tyto talentované studenty, které chemie skutečně baví,“ uvedl prof. Petr Němec, děkan Fakulty chemicko-technologické, která dlouhodobě nabízí nejtalentovanějším soutěžícím příslib mimořádného stipendia v prvním roce studia, pokud se stanou jejími studenty.

Soutěž odstartuje v prostorách Fakulty chemicko-technologické v pondělí 6. února v 10 hodin. Nejvzdálenější soutěžní tým přijede do Pardubic až z Košic. Vyhlášení výsledků pořadatelé naplánovali na 14 hodin do auly Univerzity Pardubice.