Samotná ochutnávka jídla ve školní jídelně ale byla jen zlatým hřebem k zakončení celé návštěvy. Na pardubické Benešovce se přitom na uvítání vzácné delegace připravovali opravdu poctivě.

Na programu bylo hudební vystoupení i návštěva tříd. Hodin angličtiny na prvním a dějepisu na druhém stupni. V angličtině měli žáci za úkol hru se slovy – k těm anglickým přiřazovat česká, ale k nim pak i ta španělská, kde se kvůli správné výslovnosti zapojil i velvyslanec.

V hodině dějepisu přišla řeč na klíčové body španělské historie, zejména objevnou plavbu Kryštofa Kolumba. I v tomto případě se na škole trefili do vkusu velvyslance. 

„Byla to velmi dobrá lekce. Dějiny Španělska jsou skutečně dějinami moře,“ pochválil třídu Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín. Třetí a poslední ukázka nemohla na sportovní škole vynechat tělocvičnu a doslova akrobatický program, který si žáci připravili a zasloužili za něj potlesk. 

A hlavním bodem programu byla na závěr – návštěva školní kuchyně, která pro Španělský den připravila netradiční menu, jakým byla například polévka gaspacho. Ani zde se nad uměním a přípravou kuchařek nešetřilo chválou. Španělský velvyslanec se také nechal slyšet, že nejoblíbenější české jídlo je pro něj ovarové koleno.