„Vyhráli jsme výběrové řízení. O provozování sálu se ucházelo více zájemců. Jsme rádi, že náš podnikatelský záměr byl vyhodnocen jako nejlepší. Už dlouho jsme totiž v Pardubicích hledali prostory, kde bychom mohli realizovat naše záměry,“ poznamenal Jan Mayer.

„Půjde o multifunkční sál, v němž chceme pořádat kongresy, plesy, školení a přednášky. Rádi bychom, aby tu našly své místo také hudební produkce,“ sdělil jeden z provozovatelů společenského sálu v pardubickém AFI Paláci.

„Sál chceme rovněž pronajímat pro firemní večírky, svatby či rauty,“ informoval náš Deník Jan Mayer.

Nový prostor pro pořádání nejrůznějších kulturních a společenských akcí bude rozdělen na dvě části. „Bude rozčleněn na předsálí a hlavní sál, kde bude po obou stranách asi v metrové výšce vyvýšené sezení. Od přísálí bude sál oddělen posuvnými dveřmi. Když se odsunou, bude možné sál i předsálí propojit,“ pravil jeden z provozovatelů společenského sálu, který je umístěn ve třetím patře pardubického AFI Paláce.

„Je na opačné straně, než se nachází kino. Jeho zvláštností je obloukový klenutý strop,“ prohlásil Jan Mayer.

„Na chodu AFI Paláce nebudeme zcela závislí. Povede k nám samostatné schodiště. Fungovat budou i dva výtahy, a to až z podzemí AFI Paláce, kde se dá parkovat,“ pokračoval a dodal, že první akcí bude 7. dubna zahajovací večírek pardubického Febiofestu.