Na profilu Naše Pardubice se objevila fotka ze zasedání zastupitelstva, na které je vidět, že Kolovratník hraje na tabletu hry, místo aby věnoval pozornost jednání zastupitelů.

„Férově uznávám, že tohle na tablet nepatří. Ale opačně pochopte, že na jednání zastupitelstva jezdím z Prahy, většinou po deseti hodinách ve sněmovně. Zasedání trvají dalších zhruba 10 hodin. A upřímně: některé příspěvky v debatě jsou fakt mimo téma,“ hájil se poslanec.

Následně Kolovratník na Sedláka zaútočil kvůli jeho údajné práci načerno. „Můžete už konečně zveřejnit další fotky - takové ty, co vysvětlí vaše nelegální brigády načerno spojené s pobíráním dávek na Úřadu práce,“ napsal Kolovratník.

A právě kvůli těmto slovům na něj chce Sedlák podat trestní oznámení, pokud se mu poslanec neomluví.

Chce omluvu

„Lživě obvinit jiného politika z toho, že pracuje načerno nebo si nelegálně vydělává, lze maximálně v osobní diskuzi, kde si vše diskutující vysvětlí, ale rozhodně to nemá co dělat na facebookové stránce před zraky několika tisíc lidí,“ uvedl Filip Sedlák s tím, že po Kolovratníkovi požaduje zveřejnění omluvy na Facebooku.

„Pokud tak neučiní, budu nucen podat trestní oznámení,“ dodal Sedlák.