Žádné vymoženosti. Jsou to lidé jako my ostatní. Řeč je o sportovcích, kteří se o vánočních svátcích zařadí mezi normální smrtelníky. To znamená, že popustí uzdu svým chuťovým buňkám a trochu budou hřešit. A kdyby to někdo s hodováním přehnal, bude mít ještě dostatek času na spálení kalorií. Najdou se i výjimky, které se hlídají. Tady je přehled nejzajímavějších příspěvků, jaké menu, případně zvyky preferují sportovci pardubických klubů na Štědrý večer.

Poprvé budou sami

Nejdříve zazvoníme u hokejbalistů HBC Autosklo H.A.K. Pardubice.

„Jako hlavní chod štědrovečerní hostiny se podávají precizně vykoštěné kapří filety od tchána z Lomnice. Naše děti jim ještě nepřišly na chuť, tak pro ně manželka musí smažit lososa s bramborovou kaší,“ pouští nás ke stolu hrající asistent trenéra Pavel Kubeš.

„K večeři usedáme okolo šesté a máme bramborový salát s kaprem. Od stolu nesmí nikdo během jídla vstávat. Po večeři zazvoní zvoneček a jdou se rozbalovat dárečky,“ vypráví pardubický kapitán Petr Filip.

„K večeři se u nás podává rybí polévka a jako hlavní chod bramborový salát s lososem. Pak jdeme rozbalovat dárky a koukáme na pohádky,“ říká jeden z benjamínků týmu Šimon Moravec.

„Štědrý večer budeme letos trávit s manželkou poprvé ve svém bytě. Kolem šesté hodiny si dáme řízek s bramborovým salátem a rozkrojíme jablko. Pak půjdeme rozbalovat dárky,“ vykládá útočník Roman Krejčí.

Nebude letos sám, kdo zažije čistě partnerskou premiéru u stromečku. Tím druhým je odchovanec holického basketbalu, pardubický rozehrávač, člen širšího kádru reprezentace.

„Letos se nám narodila dcerka Viktorka. Štědrý den i večer budu trávit s partnerkou a holčičkou v našem bytě. Poprvé v životě bez rodičů. Na zvycích se shodneme. K večeři se bude servírovat bramborový salát, kapr a řízky. Vepřové i kuřecí,“ povídá Viktor Půlpán.

Díky osamostatnění ale přijde o jeden rodinný zvyk, který možná nemá ve sportovním světě obdoby.

„Každý rok jsme se ségrou a bráchou hráli na hudební nástroje koledy. Starší sestra na housle, já na flétnu a mladší brácha na saxofon,“ přidává k dobru Půlpán.

Pro doplnění rovněž oba jeho sourozenci hrají závodně basketbal.

Kalorie spálí na kole

Třetím do sportovní party jsou „ploutve“ KP Pardubice.

„S manželkou se snažíme dodržovat tradice, i když máme jídlo upravené našemu zdravému životnímu stylu. Hráškovou polévku bez krutonu, rybu nesmaženou a bramborový salát s bílým jogurtem. Jídlo i tak zůstává tradiční, ale dle našich stravovacích návyků. Netřeba se tak na svátky omezovat,“ vysvětluje Josef Cimburek.

„U nás doma se večeří obměna klasické štědrovečerní večeře: místo kapra losos a bramborový salát bez majonézy. Přes svátky chodíme s rodiči, kteří bydlí v Londýně, hodně na procházky a krmit veverky. Když ovšem dojde zásoba buráků, tak musí člověk před veverkami utíkat. Takže díky tomu mám i sportovní aktivitu, která je přes svátky celkem zapotřebí,“ směje se Kristýna Janoušková.

„Večeříme celá rodina u slavnostně prostřeného stolu za zvuku vánočních koled. Máme tradiční vánoční večeři, řízky z kapra a bramborový salát. Každý má pod talířem šupinu. Z pověrčivosti nikdo od stolu nevstává, dokud nedojedí všichni,“ popisuje Jan Květon.

„Večeříme kolem šesté hodiny a při tom nám hrají koledy. Začínáme vánočními šunkovými rolkami plněnými křenovým tvarohem. Poté se podává hrachová polévka s krutony a jako hlavní chod servírujeme smaženého kapra s bramborovým salátem. Po večeři si sedneme k vánočnímu stromku a u rozbalování dárků ochutnáváme cukroví, které den poté spálím tradičním výjezdem na kole,“ podává zajímavý recept Daniel Cimburek.