Děti si tak budou moci zasportovat téměř v každé městské části, a to bezplatně. „Všech jednadvacet areálů má statut takzvaného sportoviště pro veřejnost, to znamená, že jsou přístupné zdarma. Lidé je snadno poznají, neboť jsou označeny velkoformátovou cedulí. Provozovatele sportovišť motivujeme dotací, letos konkrétně částkou 1,5 milionu korun. Dotace je určena na odměnu správce, údržbu hřiště a zakoupení potřebných sportovních pomůcek,“ říká náměstek primátora zodpovědný za školství a sport Jakub Rychtecký.

Některá sportoviště otevírají své brány pouze ve všední dny, jiná jsou ale zpřístupněná i o víkendech, a to až do večerních hodin. Příležitostí je navíc mnoho, nabídka sportů je na pardubických sportovních areálech bohatá. „Kdo si chce v Pardubicích zasportovat, tak má v nabídce víceúčelová hřiště, atletické sektory, hřiště a kurty pro různé sporty – od volejbalu přes fotbal či bendy hokej až po basketbal či tenis. Máme hřiště i s lezeckou stěnou a hřiště na petangue,“ upřesňuje náměstek Rychtecký. 

Na Dubině u místní základní školy se nachází také nově vybudovaná inline dráha a půjčovna, kde si příznivci sportu mohou sportovní potřeby vypůjčit.

MĚSTO OPRAVUJE HŘIŠTĚ 
Právě základní školy na Dubině společně se školou na Spořilově a ve Staňkově ulici na Dukle mají kvalitní sportoviště včetně potřebného zázemí. „Město v posledních letech rekonstruovalo několik školních hřišť u základních škol, již se záměrem otevřít je mimo vyučování veřejnosti,“ připomíná Nataša Hradní z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic. 

Většina školních hřišť rekonstrukci ještě potřebuje. „Plánujeme investice do dvou školních hřišť ročně a máme ambici další dvě ročně projekčně připravit. Ještě letos začnou práce na hřišti u základní školy na sídlišti Závodu míru. Bude zde vybudováno i zázemí, které zvýší komfort i pro veřejnost mimo výuku tělesné výchovy,“ sděluje náměstek Rychtecký. Příští rok chce město investovat do areálů škol ve Studánce a také v Resslově ulici.