Právě teď měla být stavba sportovní haly v plném proudu, aspoň to si město myslelo ještě před rokem, ale není. Lázně Bohdaneč čekají na důstojné sportoviště už pětadvacet let. I přes všechny komplikace a zdržení je lázeňské město k hale nyní nejblíž, jak kdy bylo.

„Začaly práce na prováděcí dokumentaci. Optimistická prognóza zní, že v půlce dubna příštího roku zač-neme stavět," uvedl starosta města Miloš Karafiát.

„Chtěli jsme původně začít stavět letos, ale nastalo zdržení," potvrdil starosta Karafiát. Městu trvalo déle, než předpokládalo, posuzování řady studií a hledání toho nejlepšího řešení.

Radnice čelila i nařčení z megalomanství, ale nakonec zvítězila hala, která splňuje parametry pro řadu sportů. Kromě jiného i pro florbal, volejbal, basketbal, házenou a futsal. Její součástí je také gymnastický sál.

„Bude to sportoviště, které plně pokryje nejen potřeby naší školy, ale také okolí Lázní Bohdaneč," řekl k vybranému projektu Jan Ľuptovský, ředitel Základní školy Lázně Bohdaneč. Právě za budovou školy, vedle hlavního náměstí, hala za přibližně 65 milionů korun vyroste. Hluku ze stavby se ředitel školy neobává.

„Učebny jsou na druhou stranu. Přiznávám, že trochu nepohodlí rádi vydržíme, když nám pak hala bude sloužit," dodal.

Co nabídne nová sportovní hala?
Hrací plocha 800 metrů čtverečních (40 × 20 metrů), tribuna pro minimálně sto padesát diváků, gymnastický sál, u vstupu prostory pro poskytování občerstvení a samozřejmě odpovídající počet šaten, umýváren a sociálních zařízení.