Zmodernizovaná učebna je vybavena pro kompletní realizaci praktických projektů od návrhu, tvorby dokumentace, realizace desky plošných spojů, osazení až po oživení a finalizaci výrobků.

V učebně je sedm pracovišť, které umožňují samostatnou práci žáků s elektronickými měřicími přístroji, pájecími stanicemi, stolními počítači a notebooky a plně vybavenými univerzálními stoly pro manuální práci. Příspěvek od Nadace ČEZ byl využit na nákup montážních stolů, multimetrů, digitálních osciloscopů, měřičů nebo třeba stolní vrtačky a pily na kov a další elektro materiál a nářadí.

Přístroj ukázal téměř čtyři promile
Tenhle řidič Suchej únor nedrží. Při kontrole nadýchal skoro čtyři promile

„Příspěvek od Nadace nám velmi pomohl a jsme za něj moc rádi. Zmodernizovali jsme učebnu a pořídili nové vybavení odpovídající rozvíjejícímu se trendu praktických činností v širokém spektru elektrotechnického průmyslu. Můžeme žáky lépe připravit do zaměstnání nebo na další studium. Zkvalitnila se výuka odborných předmětů a žáci si mohou prakticky ověřit dovednosti a znalosti ze studia,“ pochvaluje si Petr Mikuláš, ředitel školy.

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice, která má dlouholetou tradici v elektrotechnických oborech a oborech zaměřených na Informační technologie, a se svými přibližně 900 žáky na SŠ patří mezi jednu z největších středních škol v Pardubickém kraji. Je fakultní školou (ČVUT) a spolupodílí se na různých projektech (např. kořenová čistička u Akademie věd apod.). Kromě studia se žáci pravidelně účastní mnoha soutěží s celostátními i mezinárodními úspěchy (např. Roborave, CanSat).

(Tisková zpráva)

Mohlo by vás zajímat: Pardubice odhalí plány na proměnu Červeňáku: příroda, vyhlídky i naučné stezky

Zdroj: Remešová Nikola