Policisté z pardubického dopravního inspektorátu se od poloviny července zabývají neobvyklou dopravní nehodou. Po vyčerpání všech možností se nyní obrací na případné svědky s prosbou o pomoc.

K události došlo v pondělí 17. července okolo 5.40 hodin v Pardubicích na stezce pro chodce a cyklisty nedaleko firmy Foxconn. Neznámý cyklista jedoucí ve směru k obci Černá za Bory zezadu najel do chodkyně jdoucí ve stejném směru.

„Žena po drsném nárazu upadla na zem, kde si na ní navíc 'ustlal' i cyklista. Ten však místo toho, aby ženě pomohl zpět na nohy a celou situaci na místě vyřešil, tak nasednul zpět na bicykl a údajně beze slov z místa odjel," popsala sled událostí tisková mluvčí policie Pardubického kraje Iveta Kopecká. Žena při střetu a následném dopadu utrpěla zranění, se kterým skončila v nemocnici. K popisu cyklisty uvedla pouze to, že se jedná o muže, který má krátké blond vlasy a výrazné zelené tričko.

„Žádáme touto cestou buď samotného cyklistu, aby se sám přihlásil a celou situaci objasnil, nebo případné svědky události, aby se ozvali na tísňovou linku 158, nebo přímo pardubickým policistům na telefonním čísle 974 566 251," dodala Iveta Kopecká.