Řada gratulantů přišla v pátek popřát ke stým narozeninám panu Stanislavu Šrajbrovi. Oslavenec spatřil poprvé světlo světa 5. února roku 1912 v Novém Dvoře u Podhořan.

Starosta obce Hošťalovice František Drtina předal jubilantovi dort s nápisem Gratulujeme a modrým traktorem. Důvod je prozaický Stanislav Šrajbr celý život pracoval v zemědělství. Na začátku padesátých let nastoupil do STS v tehdejším okrese Přelouč, kde pracoval jako traktorista v ochraně rostlin a kombajnér, a to až do odchodu do penze. Jako důchodce dále brigádničil v JZD Lipoltice a pracoval i jako noční hlídač.

Asi před dvaceti lety ovdověl a do svých 96 let žil sám ve svém domku v Hošťalovicích. Nyní bydlí u syna Miroslava v Benešovicích u Přelouče.

V pátek mu kromě hošťalovických zastupitelů přišla k narozeninám popřát i ředitelka chrudimského pracoviště České správy sociálního zabezpečení Blanka Urválková. Předala jubilantovi osobní dopis od ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka a také výměr na zvýšení důchodu o dva tisíce korun, který podle zákona náleží stoletým občanům.

Jubilant podepsal Pamětní list do kroniky obce Hošťalovice, aniž by potřeboval brýle. Na závěr zastupitelé obce podiskutovali s oslavencem o dění v Hošťalovicích.

(vd)