Ve čtvrtek okradl zloděj přímo na ulici 86letou stařenku. "Ke starší ženě pohybující se o francouzské holi přistoupil muž, který ji za dvě stě korun nabídl lahvičku parfému. Ženu přesvědčil k nákupu. Když se chystala platit, muž jí vytrhl peněženku a dal se na útěk," popsal případ Jiří Sejkora, mluvčí Městské policie v Pardubicích.

Stařenka se obrátila s prosbou o pomoc na strážníky. Ti prověřili okolí místa činu, ale podezřelé muže už nenašli. Loupež vyšetřuje i policie, ale podvodníka zatím nenašla.

Matěj Pinkas v dresu Hradce Králové.
Velké životní vítězství! Hokejista Pinkas zvládl boj se zákeřnou nemocí

Strážníci z Pardubic ale nenechali celou věc jen tak. Našli lidi s dobrým srdcem a stařenka má peníze zpátky. Nechutný případ okradené stařenky nenechal chladným lékaře Marka Dvořáka z letecké záchranky.

"V sobotu jsme se u paní zastavili s obálkou, ve které bylo 40 tisíc korun," dodal Sejkora. Jak je to možné? Marek Dvořák rozhodil sítě a příběh má tak šťastný konec.

Tragická nehoda u Seče
FOTO: Tragický smyk na Seči. Pro 60letého muže letěl vrtulník zbytečně

"Pro babi v 86 letech je tohle naprosto zdrcující věc. Není výjimkou, že se ti lidé sesypou a pomalu umřou. Můj kamarád Jiří Sejkora z městské policie mi to volal a ptal se, jestli bych jí nedokázal nějak pomoct. Dokázal. Poprosil jsem pár skvělých lidí a řekl jim, co se stalo. Nikdo neváhal ani minutu," přiblížil Marek Dvořák.

Lékař Marek Dvořák (na snímku vpravo) pomohl společně se strážníky okradené stařence.Lékař Marek Dvořák (na snímku vpravo) pomohl společně se strážníky okradené stařence.Zdroj: MP Pce

Doktor ze záchranky tak v sobotu ženě dovezl obálku se 40 tisíc korunami. Na obnos se složil nejen on, ale také nadační fond Zkruhu, který sdružuje tatéry, výtvarníky a další umělce. Pomohla také firma Buga produkující originální českou módu nebo obchod s erotickým zbožím.