Třináctiletý bělouš byl vážně nemocný, proto ho hřebčín nechal utratit. „Měl neléčitelnou nemoc, takže jsme ho na doporučení lékařů museli nechat uspat,“ informoval ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Machek a dodal, že se jednalo o nádorové onemocnění.

Svatba prince Williama a Kate Middletonové v dubnu roku 2011 byla velkou a velmi sledovanou událostí. Tehdejší český ministr zemědělství Ivan Fuksa ji vzal jako příležitost k propagaci České republiky a slavného hřebčína s unikátním chovem koní, a jako možnost jak rozšířit výjimečné koně po panovnických dvorech Evropy. Kritéria výběru koně byla jasně daná: typický starokladrubský kůň s charakterem, hřebec, jehož odchodem ale nebude ohrožen chov v Kladrubech. Tehdy pětiletý Favory Alta tyto podmínky splňoval. Na přání Williama a Kate zůstal ustájen v Kladrubech nad Labem, kde s ním bylo nakládáno stejně jako s ostatními koňmi.

„Neměl žádná privilegia, protože o všechny koně se staráme velmi dobře,“ řekl Jiří Machek. Kůň neměl žádného potomka. „Nevyužívali jsme ho k plemenitbě, byl rezervním hřebcem,“ doplnil ředitel.

Linie Favory, ze které byl bělouš vybrán, je jednou z nejstarších čistokrevných linií starokladrubských koní. Hřebec měl klidnou a mírnou povahu a ochotně se učil pod sedlem i v zápřahu. Favory Alta měl navíc vynikající původ. Otec koně se účastnil mistrovství světa, Evropy i mezinárodního závodu ve Windsoru.