„Jde o moje osobní selhání, za které se občanům velmi omlouvám. V nejbližší době celou situaci vyřeším a budu informovat o dalším působení na pozici starosty městského obvodu,“ řekl starosta pardubické „šestky“ Milan Hromádko, kterého policie přistihla podnapilého za volantem. Muži zákona mu naměřili 2,77 promile alkoholu v krvi!

„Chování pana starosty vnímáme jako osobní selhání a očekáváme, že z něj vyvodí patřičné závěry,“ usneslo se na svém mimořádném jednání předsednictvo Sdružení pro Pardubice, za které byl Milan Hromádko do funkce starosty Svítkova zvolen.

„Určitě budeme chtít po panu starostovi oficiální vysvětlení této nepříjemné záležitosti. Takové věci se stávají i na vyšší úrovni a dotyční z nich mnohdy vyjdou bez trestu. Rozhodně bych ale tento prohřešek nechtěl bagatelizovat. Starosta by si nic takového neměl dovolit, měl by jít příkladem pro ostatní občany. Když jsem s ním hovořil, říkal, že ho celá věc mrzí, ale už se to bohužel nedá vrátit zpět,“ konstatoval místostarosta šestého pardubického obvodu Miroslav Rubeš zvolený za sdružení Pardubáci.

„Když Milan Hromádko rezignuje sám, nebudeme mu v tom bránit. Kdyby však z postu starosty odešel, určitě by to pro nás byla ztráta, protože obvod velmi dobře zná a léta tu bydlí. Budeme se ale maximálně snažit, abychom tuto kauzu vyřešili ve prospěch občanů,“ poznamenal Rubeš.

„Od pana starosty očekávám přinejmenším omluvu na radě a zastupitelstvu obvodu, ale nevím, zda to bude stačit,“ pravil místostarosta, který nevyloučil ani možnost, že by se kvůli prohřešku Milana Hromádky sešla mimořádně rada či zastupitelstvo obvodu. „Je to podle mého názoru dost pravděpodobné,“ dodal Miroslav Rubeš.

„Pokud by se do pondělí pan starosta sám k této záležitosti nevyjádřil, budeme trvat na tom, aby se co nejdříve vyřešila. Osobně se domnívám, že přestupek takového charakteru rozhodně není jen na omluvu. Takové jednání si člověk v jeho pozici nemůže dovolit,“ uvedl opoziční zastupitel pardubické „šestky“ za ODS David Tomíška.