První hlasování o důvěře „přežil" při nedávném jednání „velkého" pardubického zastupitelstva. Zde byl 
ve hře jeho post radního. V pondělí mohl při mimořádném zasedání obvodu přijít pro změnu o post starosty na pardubické „jedničce".
V obou případech se zastupitelům nelíbila předvolební kampaň neúspěšného kandidáta na senátora.

MENŠÍKOVI ZLE ZAVAŘIL OBŘÍ BILLBOARD

Kamenem úrazu se stal obří billboard starosty, který se objevil poblíž Paláce Pardubice a který vznikl bez stavebního povolení.

Reklamní agentura o něj zažádala dodatečně, ale Jaroslav Menšík se rozhodl billboard odstranit.

Starostovi pardubické „jedničky" určitě nepomohlo ani loňské dočasné uzavření rychlého občerstvení U Ľupťáka poblíž parku Na Špici, 
k němuž dal podnět.
Mimořádné zasedání inicioval zastupitel Filip Sedlák (Naše Pardubice).

„Pan starosta by měl vidět, že je někdo nad ním a nemůže si dělat, co chce. Když jsem se bavil s kolegy, tak jsem zjistil, že shoda 
na odvolání starosty tady je. Výsledek je ale nejistý, v politice se často handluje," prohlásil ještě před včerejším zasedáním Filip Sedlák.

A to se nakonec i potvrdilo. Po zhruba hodinovém „grilování" starosty, kdy se do něj velmi ostře pustili především opoziční zastupitelé, ale i současný člen kontrolního výboru zastupitelstva Pavel Nevečeřal a bývalý náměstek pardubické primátorky Štěpánky Fraňkové Martin Bílek, nakonec žádný návrh na Menšíkovo odvolání nepadl.

„Zvažoval jsem, že tento návrh podám, ale pak jsem si to rozmyslel. Chtěl jsem, abychom dali prostor panu starostovi vysvětlit svůj pohled na věc. Nic nového nám ale neřekl. Kdybych 
s návrhem na jeho odvolání přišel, mohlo se stát, že bych byl třeba jediný. V tuto chvíli asi nemělo cenu dělat něco, pro co by nyní nebyla dostatečná podpora," nechal se slyšet Filip Sedlák.

„To ale neznamená, že bych byl jediný člen zastupitelstva, který je nespokojený s prací pana starosty. Myslím, že toto mimořádné zastupitelstvo bylo poslední kapkou a možná ještě do konce roku bude mít obvod nové vedení," připustil zastupitel „jedničky".

„V tuto chvíli je to všechno velice živé, síly se v koalici mohou různě přeskupovat. Situace se může změnit doslova z minuty na minutu," dodal Filip Sedlák.

Jeho slova potvrdil i zastupitel za ČSSD Jiří Komárek. „Přiznám se, že jsem 
za pana starostu trochu trpěl, když se nám snažil celou situaci vysvětlit. Bylo to nedůstojné. Asi měl mluvit co nejméně. Následná diskuse nikam nevedla. Pletly se v ní dvě věci dohromady – jeho nepříliš dobře uchopená volební kampaň do Senátu a jeho fungování na malé radnici," poznamenal Jiří Komárek.

„O tom, zda bude Jaroslav Menšík nucen odstoupit nebo bude přímo odvolán
z pozice starosty, však bohužel nerozhodne zastupitelstvo obvodu. Spousta 
z nás je řízených politickými kluby," nastínil, kdo podle něj bude v tomto případě zřejmě tahat za nitky.

„V tuto chvíli si nedokážu představit, jak bude vypadat případná nová koalice. Hnu-tí ANO má pět zastupitelů 
z patnácti, my jako sociální demokracie dva a dalších osm subjektů po jednom," upřesnil Jiří Komárek.

BUDE MENŠÍK ODVOLÁN V POLOVINĚ LISTOPADU?

Pro starostu Jaroslava Menšíka však může jít pouze 
o Pyrrhovo vítězství. „To, že půjde o značnou kritiku, jsem čekal. Chtěl jsem zastupitelům vysvětlit to, co jim bylo nejasné. Myslím, že jsem to udělal dostatečně," řekl Deníku Jaroslav Menšík, který prý sám o rezignaci neuvažoval. „Ale 14. listopadu se koná další mimořádné zastupitelstvo a tam už k mému odvolání možná dojde," uzavřel.