Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Kasič slibuje, že připravené projekty určitě neskončí 'v šuplíku'

Pardubice – Pardubický deník pokračuje s projektem Starosti (nových) starostů, který má za cíl čtenářům představit nové vedení v jednotlivých městech, obcích a pardubických městských obvodech. Dnes si můžete přečíst odpovědi nového starosty Dubiny Jána Kasiče

24.11.2010 3
SDÍLEJ:

Ján Kasič (vpravo)Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

PARDUBICE III

Jméno: Ján Kasič
Datum a místo narození: 14. září 1953 ve Snině
Rodinný stav: ženatý
Původní povolání: technik
Politická strana: ČSSD


Jaké budou vaše první kroky ve funkci starosty?
Nejdříve se musím seznámit s činností a problémy našeho Městského obvodu podrobněji, o řadě z nich již vím ze své činnosti v Radě městského obvodu a v Zastupitelstvu městského obvodu Pardubice III.

Jaké projekty budete připravovat jako první?
Co nejdříve připravíme Koncepci rozvoje Městského obvodu Pardubice III pro období let 2011 - 2014. To je nejdůležitější dokument rámcového charakteru, který by měl vytipovat směřování činnosti našeho obvodu, jak ve věcech případné nové investiční výstavby, tak ve věcech rekonstrukcí, oprav a úprav zejména veřejných prostranství, chodníků, parkovišť a dětských hřišť. Ještě v letošním roce bychom chtěli zadat zpracování dokumentace na rekonstrukci chodníků v části Studánka a Slovany. Nemusím však ani zdůrazňovat, že největším omezením v našich aktivitách budou finanční prostředky.

Ve kterých projektech budete pokračovat z předchozího volebního období?
Určitě budeme pokračovat v připravených projektech. Byla by škoda, kdyby skončily „v šuplíku“. Chceme pokračovat v úpravě centra sídliště Dubina, napojit se na zrekonstruovanou část před Základní školou Dubina a pokračovat až k Pergole a následně zrekonstruovat její křížící se osu od ulice Blahoutova po ulici Dubinská. Jak jsem již zmínil dříve, budeme pokračovat v opravách chodníků v části Studánka a Slovany, které jsou ve velmi špatném stavu vlivem provedených překopů. Mým nejdůležitějším úkolem bude získat finanční prostředky na jejich realizaci.

Který projekt z uplynulého volebního období se nejvíce povedl?
V uplynulém období se povedlo mnoho projektů, ať již zmíněná úprava centrální osy sídliště před Základní školou Dubina nebo projekty Regenerace panelového sídliště Dubina, rekonstrukce chodníků a přilehlé zeleně na sídlišti Drážka. Na území našeho obvodu bylo vybudováno několik nových dětských hřišť a ostatní byly buď zrekonstruovány, nebo opraveny tak, aby vyhovovaly evropským předpisům. Za období osmi let od zahájení činnosti našeho městského obvodu se toho hodně povedlo a já bych v tom rád pokračoval.

24.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Z utkání hokejové extraligy Pardubice – Zlín (4:3 po prodloužení).
14

Treille trefil v prodloužení dva body pro Dynamo

Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.
5

Ve volebních místnostech v Pardubicích bylo v pátek odpoledne plno

Pardubická kapela Trdlo oslaví 35 let se stejně starými Kameloty

Pardubice – Nejen volbami jest člověk živ. Místo sledování volebních výsledků tak může v sobotu večer zajít například do pardubického hudebního klubu Žlutý pes na Cihelně, kde oslaví 35 let existence pardubická kapela Trdlo, mimo jiné vítězka Porty 1997.

V Pardubické nemocnici chtěla volit asi třicítka pacientů

Pardubice - Lidé, kteří jsou v den voleb hospitalizovaní v Pardubické nemocnici, o svou šanci nepřišli. Mohli totiž volit do přenosné urny. Zájem o volby projevilo zhruba třicet pacientů z jedenácti oddělení. Zástupci volební komise z okrsku Pardubičky přišli s přenosnou urnou dnes (pátek), ale mezi lůžka se vypraví i zítra, aby umožnili zájemcům vhodit do urny obálku s hlasem.

Nejtvrdší bojovníci se utkají v aréně. Budou mezi nimi i ženy

Pardubice – Pardubická Tipsport arena nebude v sobotu patřit hokeji, ba ani basketbalu, ale nejtvrdšími bojovému sportu MMA (smíšeným bojovým uměním).

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se otevřely. V Pardubicích došlo k incidentu kvůli agitaci

Pardubický kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení