Za starostu šestého pardubického obvodu Svítkov Milana Hromádka (Sdružení pro Pardubice), kterého v červenci policie přistihla opilého za volantem a který následně přislíbil svoji rezignaci, se údajně postavila část veřejnosti.

Kdo viděl petici?

„Já jsem žádnou petici neviděl, jen jsem slyšel, že je na ní prý několik set podpisů. Nezapírám, že mě to potěšilo. V tu dobu jsem také začal přemýšlet o tom, že mám asi u veřejnosti podporu, a tak dobrovolně rezignovat nebudu. Vše nechám na mimořádném zastupitelstvu, které je svoláno na září. Tam se bude projednávat návrh na mé odvolání,“ řekl včera našemu Deníku sám Hromádko.

Přestože se Milan Hromádko, ihned po incidentu, kdy byl přistižen policií za volantem vozidla s téměř 2,8 promile alkoholu, kál a sliboval, že rezignuje, nyní se k tomu nemá. Jako šťastné však toto jeho rozhodnutí nevidí primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Petici navíc nepožaduje za něco, co by mohlo a mělo změnit nejen její, ale i Hromádkův původní názor na věc. „O nějaké petici pochopitelně vím, i když jsem ji stále ještě neviděla, a tudíž nevím, jestli existuje. Podpisy na ní, byť v hojné míře, by ale neměly být důvodem k tomu, aby starosta Hromádko svoji rezignaci nepodával. Pro mě je nejpřijatelnější to, co jsem již řekla ihned po té nešťastné události – tedy aby ze své funkce odstoupil,“ řekla včera našemu Deníku první dáma Pardubic.

Fraňková se příští týden sejde se svými stranickými kolegy, mezi které patří právě i Hromádko, aby si celou věc ujasnili. „Zajímá mě názor také jeho kolegů ve svítkovském zastupitelstvu. Ostatně na nich pak bude záležet, jestli Hromádka ve funkci podrží či nikoliv,“ vysvětlila Štěpánka Fraňková.
Šestý městský obvod má patnáct zastupitelů. Koalici ve vedení radnice utvořilo Sdružení pro Pardubice s pěti mandáty, sdružení Pardubáci s třemi a ČSSD s jedním svým zástupcem.