Složení rady Městského
obvodu Pardubice I
starosta – Jaroslav Menšík (ANO 2011)
místostarostka – Andrea Troníčková (ANO 2011)
členové rady – Vladimír Martinec (Sdružení pro Pardubice), Jiří Lejhanec (Patrioti Pardubic), Marie Hubálková (Koalice pro Pardubice)

Jaroslav Menšík bude pokračovat ve funkci starosty prvního pardubického obvodu. Zatímco v předchozích čtyřech letech ovšem vedl obvod jako kandidát Sdružení pro Pardubice (SPP), v novém volební období je starostou za hnutí ANO 2011.

Menšík se na koalici domluvil s dalšími třemi politickými uskupeními – SPP, Patrioty Pardubic a Koalicí pro Pardubice. Společně mají dohromady k dispozici osm mandátů, tedy těsnou většinu.

Post místostarosty

ANO získalo kromě starostovského postu i funkci místostarosty, kterou obsadí Andrea Troníčková. „Chtěla bych navázat na práci dosavadní místostarostky," uvedla na ustavujícím jednání Andrea Troníčková.
Další tři místa v radě obsadili zastupitelé ostatních koaličních partnerů. Není bez zajímavosti, že místo v radě získala i hokejová legenda Vladimír Martinec.

A jaké budou priority obvodu pro následující volební období? „Chceme dokončit regeneraci sídliště Karlovina, pokračovat v opravách chodníků a ve spolupráci s magistrátem revitalizovat Matiční jezero. S investorem nového bytového domu v Hronovické ulici jsme domluveni, že se podělíme o náklady na nové dětské hřiště. A rádi bychom také vybudovali lávku pro pěší, která by spojila sídliště Závodu míru a Polabiny," řekl Jaroslav Menšík.