Složení rady MO Pardubice II
starosta – Radek Hejný (ANO 2011)
místostarosta – Milan Drahoš (ODS)
členové rady – Lubomír Hanzlík (ANO 2011), Aleš Fifka (ČSSD), Marta Vitochová (ČSSD)

Složení rady MO Pardubice VII
starosta – Vítězslav Čapek (PPL)
místostarosta – Jan Rejda (Pardubáci)
členové rady – Roman Kalášek (PPL), Jaroslav Kolář (PPL), Jana Tomšů (Koalice pro Pardubice)

V Polabinách bude další čtyři roky šéfovat malé radnici Radek Hejný z hnutí ANO 2011. Dosavadní ředitel základní školy vystřídá ve funkci Jiřího Srbka z ODS.

V sedmém obvodu zůstává starostou Vítězslav Čapek z vítězného uskupení Pardubice pro lidi (PPL).

Na Městském obvodu (MO) Pardubice II utvořily koalici tři nejsilnější strany (ANO, ČSSD a ODS). Zároveň se jedná také o jeden z mála obvodů, kde se mění starosta. Jaké budou jeho první kroky?
„Nejprve je potřeba připravit plán rozvoje obvodu, který by měl být schválen na prvním zasedání zastupitelstva," vysvětlil Radek Hejný.

Chtějí získat evropské dotace

Prioritou nové koalice bude pokračovat v revitalizaci sídliště a získat na některé projekty také evropské dotace. „Chceme rovněž vyřešit, co s prostorem mezi Wonkovým mostem a Bajkalem," podotkl nový starosta.

Dohodnout se na nové koalici v sedmém obvodu prý nebylo nijak složité, a tak na středečním ustavujícím zastupitelstvu byla všechna hlasování jednomyslná. Vítězslav Čapek byl starostou již v předchozích čtyřech letech, v roce 2010 ovšem v komunálních volbách kandidoval jako lídr Sdružení pro Pardubice.

„Program rozvoje obvodu teprve vzniká, ale myslím, že nebude těžké najít shodu. Problémy s dopravou bohužel obvod sám vyřešit nemůže. Naším cílem proto bude vybudovat sportoviště v Doubravicích. Tam ještě chybí, jinak máme dostatek dětských hřišť. Proto se budeme snažit vytvořit nějaké odpočinkové zóny pro seniory," prozradil Vítězslav Čapek, jehož PPL získala v sedmém obvodu 30 procent hlasů.