Deník čtenářům přináší další výsledky voleb vedení měst a obcí na Pardubicku. Tentokrát z míst, kde se volby starostů a obecní rady konaly ve čtvrtek 11. listopadu.

Dašice

V Dašicích byly výsledky voleb velmi vyrovnané, kdo bude novým starostou proto nebylo lehké odhadnout. Obec povede Petr Zikmund (na snímku stojí) ze strany Starostové a nezávislí, který byl v minulém volebním období místostarostou. „Výsledky voleb předurčily, že jednání byla poměrně komplikovaná, ale dohodli jsme se,“ uvedl.

Novým místostarostou se stal komunista Jan Foldyna. Dalšími třemi radními jsou Daniel Dejdar (Strana práv občanů Zemanovci), Pavel Ďurišík (ČSSD) a Jiří Hora (I. Dašická sdružená, SNK).

Opatovice nad Labem

V Opatovicích nad Labem zasedne na radnici staronový starosta Pavel Kohout z Občanské strany demokratické. Funkce místostarosty se ujme Jaroslav Procházka z NK za Opatovice a Pohřebačku.

Společně s ODS se v Opatovicích předpokládala koalice s dalšími dvěma nezávislými sdruženími, k tomu ale nakonec nedošlo.

Zastupitel Radek Šejvl ze SNK – Společně k řešení do rady obce zvolen nebyl.

„Kvůli osobním záležitostem, které někteří lidé z ostatních stran nedokázali překonat, se bohužel naše strana nestala součástí koalice, ačkoliv máme velmi podobný volební program. Nepřecházíme ale do tvrdé opozice, to by byl nesmysl. Starosta od nás ale nemůže očekávat jednoznačnou podporu,“ uvedl Radek Šejvl.

V radě Opatovic v následujících čtyřech letech tedy dále zasednou tři občanští demokraté Blanka Krčmářová, Jana Nikšová a také Tomáš Charousek.

Přelouč

V Přelouči se stala již po páté starostkou města Irena Burešová z ODS. Vést město tak nakonec bude sedmičlenná rada složená z vítězné ODS, která si za koaličního partnera vybrala Sdružení nezávislých. Rada povládne ve složení Irena Burešová, Pavel Jadrníček, Petr Veselý a Lubor Pacák z ODS. Za nezávislé byli do čela města zvoleni Ivan Moravec, který bude znovu místostarostou, dále Pavel Hrdý a Zdeněk Zeman.

„V koalici máme nadpoloviční většinu. Opozice uznala naše vítězství, a tak se ustavující zastupitelstvo odehrálo v poklidném duchu,“ informovala náš Deník staronová první žena Přelouče Irena Burešová.

(svp, pst)