Starý silniční most vedoucí nad železniční tratí v Pardubicích Doubravicích z roku 1965 byl v havarijním stavu a proto se ho ŘSD rozhodlo zdemolovat. Na stejném místě ho má nahradit nový moderní most.

Demolice začala v pondělí 20. března a trvala 22 dní. Železniční doprava se proto musela několikrát zastavit a kvůli neodkladným demoličním úkonům se i ve dnech 8. až 10. dubna trať z Hradce Králové do Pardubic zcela uzavřela.

Poděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakce

Silniční doprava byla po dobu demolice zajištěna jak pro řidiče, tak i pro pěší po mostním provizoriu, které bylo vybudováno hned vedle mostu stávajícího. Provoz bude po provizoriu veden až do 10. září letošního roku.

V těchto dnech začali stavbaři budovat základy spodní části mostu a nyní tak probíhá hlubinné založení mostu.

Pardubický podnikatelský inkubátor (zkráceně P-PINK) dnes slavnostně otevřel svou novou budovu. Objekt na adrese Jana Palacha 363 v Pardubicích poskytuje moderní a technologiemi vybavené prostory pro všechny zájemce o podnikání a inovace.
Novinka pro pardubické podnikatele. P-Pink nabízí 3D tiskárny i nahrávací studio

"Nový most by měl být vybudován a zprovozněn koncem letošního roku a je navržen jako spřažená ocelobetonová integrální rámová konstrukce o jednom poli s rozpětím 31,0 m a délkou přemostění 28,0 m. Za úkol má převést dopravu na Lázně Bohdaneč," uvedla tisková mluvčí Petra Drkulová z ŘSD.