Most přes železniční stanici Uhersko je součástí budovaného úseku dálnice D35 Časy - Ostrov, který bude zprovozněn letos v prosinci.

„Čeká nás akce v České republice zcela unikátní a ojedinělá, technicky a technologicky velmi náročná,“ avizuje Ředitelství silnic a dálnic. Jako první proběhnou přípravné práce, poté samotné otočení a v poslední fázi dojde k výškovému dorovnání konstrukce.

Psali jsme již:

Na mostě v Uhersku firma pokračuje s výstavbou obou opěr podle plánu tak, aby byl most připraven na otočení mostu, které proběhne na konci dubna.
Stavba dálničního mostu u Uherska už jde podle plánu. Most čeká zlomové otočení

Dálniční most Uhersko se buduje podél železniční trati po polovinách, tak aby nebyl ohrožen provoz na trati. Samotné otočení jednoho vahadla má trvat přibližně šest hodin, během kterých urazí třicetimetrovou cestu. Otáčet se bude v úplných vlakových výlukách, na každé vahadlo stavbaři vyčlenili tři noci.

Druhou část mostu dělníci plánují otočit na začátku května. Kompletně hotový a zprovozněný by měl být stejně jako celý úsek D35 Ostrov – Časy v závěru letošního roku.