Východočeské divadlo Pardubice během adventu nabízí řadu představení (program najdete ZDE), ale jeho herci se také účastní i mimořádných akcí.

V úterý 19. prosince od 14 hodin se před divadlem koná Charitativní punč se zpíváním pro malou Rozárku. „Pardubický Lions Club zde bude prodávat lionský punč, zvonečky a dárkové předměty, výtěžek pak bude věnován na léčbu Rozárky Mariany Koutské, která bojuje s akutní lymfoblastickou leukémií," přiblížil mluvčí Východočeského divadla Radek Smetana. V 16 hodin vystoupí s divadlem spřízněná kapela Kosteam, s níž zazpívají herečky Petra Janečková, Veronika Malá, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Karolína Šafránková.

Vizualizace multifunkční arény v Pardubicích
Dědek dostal od Pardubic zelenou. Dynamo může získat nejmodernější halu v Evropě

Ve středu 20. prosince se herečky Petra Janečková, Dagmar Novotná a Martina Sikorová zapojí do programu pardubického adventu na Pernštýnském náměstí, kde od 16.25 hodin potěší přítomné slavnými muzikálovými melodiemi.

Štědronoční zpívání

Sváteční program završí tradiční Štědronoční zpívání v divadle, které začíná o půlnoci na Štědrý den, kdy řada lidí vyráží na procházku do slavnostně oděného centra. Herci si se svými diváky prodlouží sváteční atmosféru při neformálním zpívání koled a vyprávění. Do programu se mohou zapojit i odvážlivci z řad publika, kteří mají jedinečnou možnost na prknech, která znamenají svět, také vystoupit, za což od divadla dostanou drobné dárky.

Vánoční zámek Pardubice.
Pardubický zámek se na Štědrý večer opět rozzáří a pozve návštěvníky dál

Chybět nebude ani dobročinná sbírka mezi diváky, jejíž výtěžek poputuje stejně jako při lionském punči rodičům malé Rozárky na její náročnou léčbu. Vstupenky za symbolických 50 Kč jsou stále v prodeji. Můžete je získat ZDE.