Třeba ta, kdy na lince 156 přijal operační důstojník telefonické hlášení od občana, který popisoval, jak dva mladí muži lovící balon z vody v parku Na Špici ničí zeleň. Údajně měli při pokusu o záchranu míče z jezírka lámat větve u stromu.

„Hlídka vyslaná na místo celou událost prověřila, ale žádné porušení zákona nezjistila. Muži zákona zjistili, že míč sice spadl do zdejší strouhy, ale že mladíci místo lámání větví ze stromu zlomili větev křoví náletové rostliny. K žádnému poškozování životního prostředí tedy nedocházelo, a tak strážníci místo opustili," uvedla mluvčí strážníků Lenka Uskobová.

Další podobnou stížnost na poškozování komunikace přijala městská policie i v minulých dnech. To si pro změnu jeden z nadměrně všímavých sousedů všiml, že někdo píše nápis na komunikaci. Hlídka na místě mohla jen zkonstatovat, že autor křídového nápisu „Miluje Haničku" se v žádném případě nedopustil žádného protiprávního jednání.

Se zbytečně aktivními volajícími osobami ostatně nemá za poslední dny zkušenost jen Městská policie Pardubice, ale také v Přelouči. Tam v době nočního klidu zavolal notorický stěžovatel, že jej ruší hluk z ulice. Hlídka strážníků na místo vyjela, ale v naprosto klidné ulici nezastihli ani živáčka a všude byl naprostý klid. Další stížnost přišla vzápětí. Na skupinu lidí, kteří právě procházeli a kteří měli předtím hluk způsobit. I v tomto případě se ale ukázalo, že obvinění se nezakládá na pravdě a hlídka tak mohla honbu za vymyšleným hlukem zrušit.