Před sto třiceti lety byl v Ředicích založen sbor dobrovolných hasičů. A dnes se bude toto úctyhodné výročí slavit.
Přestože byla v té době, tedy v roce 1879, již třicet let vesnice rozdělena na Horní a Dolní Ředice, vznikl sbor společný. I ten se nakonec rozdělil. Do dnešních dnů působí bez přerušení jen ten hornoředický a právě v sobotu si připomíná stotřicáté výročí založení.

Oslavy se uskuteční na fotbalovém hřišti, kam účastníci dorazí ve slavnostním průvodu od obecního úřadu. Začnou krátce po poledni svěcením hasičského praporu. Své kolegy přijedou podpořit ukázkou činnosti dobrovolní hasiči z Břehů, Holic, Chvojence, Býšťě, Poběžovic, Dolních Ředic, Sezemic a chybět nebudou ani profesionální hasiči z Pardubic. Návštěvníci se mohou těšit na mažoretky, ukázku vyprošťování a také na vodní clonu. Slavnostní odpoledne zakončí hudební Duo Vlasta a Petra.

Hasiči a sportovci přispějí tento týden ke zpestření obecního společenského života také ve Chvojenci. Připravili tam ve spolupráci s obecním úřadem na neděli 31. května na fotbalovém hřišti Dětský den. „Pro děti jsou připraveny soutěže za sladké odměny a se svým vystoupením přijedou i pejskaři,“ řekla za pořadatele starostka Jaroslava Píšová s tím, že celé odpoledne bude k poslechu i tanci hrát živá hudba.