Oslavenkyně se narodila a celý život prožila vnedalekých Dolních Ředicích, ale před čtyřmi lety se přestěhovala ke své dceři Marii do Holic. Marie Jarešová, rozená Kabrhelová, zasvětila život dvěma hodnotám – rodině a práci vzemědělství. „Naše maminka byla vždy skromná, laskavá a velmi pohostinná,“ vzpomínají dcery Marie a Miloslava. Kromě rodiny je stálou zálibou paní Jarešové práce. Smanželem Janem nejprve hospodařila na vlastním, posléze v jednotném zemědělském družstvu.

I ve svém požehnaném věku se chce stále zapojovat a být užitečnou. „Práce mě pořád těší,“ usmívá se stoletá jubilantka. Dlouhý život připravil paní Jarešové vedle mnoha radostí i těžké chvíle; vdeseti letech ztratila maminku a vroce, kdy jí táhlo na šedesát, ovdověla. Pokaždé ji ale potěšila hezká písnička či tanec.

Stoletá Marie Jarešová oplývá vynikající pamětí, zájmem o veřejné dění a těší se ze svých potomků – dvou dcer, pěti vnoučat, devíti pravnoučat a pěti prapravnoučat. Ke gratulantům se připojuje i redakce Pardubického deníku.