Do sedmého ročníku akce Deníku Česko zpívá koledy se zapojilo osm měst a obcí Pardubicka, například v Holicích se pělo dokonce na dvou místech. Přibližně dvě stě lidí se sešlo u obecního domu v Horních Ředicích, stovka na náměstí v Lázních Bohdaneč, ale ani menší obce jako například Vyšehněvice či Choteč nezůstaly pozadu.

Nejvíce čtenářů Deníku se však potkalo v obchodním centru Palác v Pardubicích. U vánočního stromu si zazpívali s padesátkou dětí z pěveckého sboru Zpěváčci ze Základní školy Prodloužená v Pardubicích – Polabinách. Kromě tří již tradičních koled – Nesem vám noviny, Půjdem spolu do betléma, Narodil se Kristus Pán, a dvou koled vybraných čtenáři, zazněla jako překvapení ještě píseň Byla cesta, byla ušlapaná.

Večerem provázeli moderátoři Českého rozhlasu Pardubice Petra Beránková a Miroslav Hruban. Hned ve čtvrtek Zpěváčky čeká další vystoupení. Uvedla to sbormistryně Monika Kadlecová. V Aule na Stavařově v Pardubicích vystoupí od 17 a od 19 hodin všechny hudební třídy Základní školy Prodloužená, celkem čtyři sbory.