Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strážníci loni rozdali více pokut

Pardubice - Automobily znehybnilo o 22 procent více „botiček“, o desetinu přibylo odtažených vozidel, o 18 procent pokut za další dopravní přestupky, vyplývá z výroční zprávy Městské policie Pardubice.

8.4.2011 5
SDÍLEJ:

Botička od strážníků. Ilustrační foto.Foto: Pavlína Macelová

Počet postihů, které pardubičtí městští strážníci vloni uložili za přestupky v dopravě, se v loňském roce významně zvýšil.

O 22 procent více „botiček“ na autech

Automobily znehybnilo o 22 procent více „botiček“, o desetinu přibylo odtažených vozidel, o 18 procent pokut za další dopravní přestupky, vyplývá z výroční zprávy zveřejněné na webu Městské policie Pardubice.

Podle ředitele organizace Petra Kvaše to bylo způsobeno odklonem od dřívějšího měření rychlosti ve městě.
„Přestali jsme v Pardubicích měřit rychlost, protože bychom museli používat značky pro označení měřeného úseku, a převedli jsme dva strážníky z této činnosti na jinou v rámci dopravní agendy. Tím se pak zvýšil počet postihů,“ poznamenal Kvaš.

Na pokutách proto městští policisté vybrali vloni zhruba 4,3 milionu korun, což je asi o 400 000 korun více než rok předtím.
Strážníky vloni značně zaměstnávaly plané poplachy signalizované osobami nebo zabezpečovacími systémy napojenými na pult centrální ochrany. U systému Signál v tísni, který slouží starším a postiženým lidem k přivolání pomoci, bylo zbytečných 57 procent výjezdů, neboť šlo o chybu techniky nebo chybu obsluhy.

V případě 181 škol, úřadů a dalších objektů připojených na centrální pult bylo planých poplachů dokonce 88 procent, a to ještě z těch „ostrých“ byla naprostá většina způsobena chybou provozovatele.

„Je to daň za to, že připojujeme objekty, které mají málo kvalitní výstražné systémy. Často se pořizovaly ty nejlevnější jen kvůli pojišťovnám,“ uvedl Kvaš. Podle něj jsou ale Pardubice ve srovnání s jinými městy na průměrných hodnotách a pokud se v některé budově plané poplachy stále opakují, snaží se policie vlastníka přimět k potřebným technickým opatřením.

Rozpočet? Zhruba 48 milionů korun

Městská policie zaměstnávala na konci loňského roku 100 osob, z nichž bylo 91 strážníků. Počet uniformovaných policistů se během roku snížil, pět odešlo a jeden nově nastoupil. Letos by podle Kvaše měli být přijati další jeden až dva strážníci. Roční rozpočet organizace dosahuje zhruba 48 milionů korun.

(zr, čtk)

8.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

/KOMENTÁŘ/ Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení