Miroslava Koudelková uslyšela volání o pomoc. „Spatřila jsem dvě ženy, jak spolu zápasí. Dojela jsem na kole k nim a seniorka uvedla, že jí ta druhá okradla," popsala začátek příběhu Miroslava Koudelková

Na kole i pěšky

To samé volání slyšel i Josef Línek. I on se vydal podívat, co se děje. „Viděl jsem utíkat ženu. Myslel jsem, že jí někdo chtěl ublížit, ale další volání o pomoc z jiného směru už mě trklo. Mám po operaci kolene, jsem v důchodu, a tak jsem rychle běžet nedokázal, jen tak tak jsem jí stačil. Zahlédl jsem ale paní, která za pronásledovanou vyjela na kole. Ztratila směr, ale ukázal jsem jí, kudy běžela a žena se rozjela za ní," popsal další část příběhu druhý z jeho účastníků.
Miroslava Koudelková mezitím na kole zlodějce nadjela a cestou ještě průběžně informovala strážníky o případu i směru pronásledování. Pachatelka utíkala směrem k ubytovně Hůrka.

„Někde zahodila svou černou bundu, aby nás zmátla. Pokusila jsem se jí postavit do cesty, ale prosmýkla se kolem. Začala jsem proto volat na dalšího pána, ať zlodějku chytí.
Tím třetím byl Petr Kodl z Plzně, který do Pardubic přijel převzít služební vůz. Ani on nezaváhal. „Auto jsem uzamkl a rozběhl se za tou ženou. Nemusel jsem ji chytit, po chvíli se sama vzdala, protože už nemohla běžet dál a sedla si na zem," popsal Petr Kodl.

Odvaha se cení

Na místo už dojížděli dvě hlídky strážníků. „Ta zlodějka, jak slyšela majáky, tak ještě ožila a zkusila utéci, ale to už jsem ji pevně držel. Prosila, ať ji pustíme, že už má podmínku, ale to nepřicházelo v úvahu," dodal Josef Línek.
Za svou statečnost byli všichni tři včera od městské policie i magistrátu města odměněni.

„Už když jsem se o případu dozvěděl, měl jsem radost a hned jsem to také vedení města navrhl, že by taková odvaha i dobrý příklad měly být oceněny," podotkl ředitel pardubických strážníků Rostislav Hübl.