Čtyřiapadesátiletý Hübl po vojně nastoupil ke státní policii, kde pracoval 33 let, z toho posledních 19 let v Pardubicích. Byl vedoucím obvodního oddělení Pardubice – Dubina, poté velitelem výkonu služby pro uniformovanou policii v okrese Pardubice. Ze státní služby podle svých slov odešel, neboť cítil, že mnoho činností vykonává rutinně, což by mohlo vést k podcenění bezpečnostních opatření. Chtěl také zkusit jinou práci. Před nástupem k městské policii pracoval dva a půl roku v soukromé bezpečnostní agentuře.

Nový ředitel Městské policie Pardubice Rostislav Hübl chce věnovat větší pozornost dohledu nad veřejným pořádkem ve městě. Dosud mezi přestupky, které strážníci řešili, zcela dominovala doprava. „Tento nepoměr by se měl změnit," prozradil Rostislav Hübl.
„Pokud si vezmu počet řešených přestupků v dopravě a ve veřejném pořádku, je zde velká disproporce, a tudíž strážníci budou ode mne úkolováni zejména do oblasti veřejného pořádku. To ovšem není signál pro občany Pardubic, že si mohou parkovat, kde chtějí, a dělat si, co chtějí," zdůraznil nový ředitel.

Vloni strážníci řešili 3818 přestupků proti veřejnému pořádku a 14.573 přestupků v dopravě. Právě doprava se na celkovém počtu přestupků podílela více než 55 procenty.

Přizpůsobit práci

Podle Rostislava Hübla je nutné práci strážníků přizpůsobit potřebám jednotlivých městských obvodů. Absolvoval už například jednání s lidmi, kteří bydlí na Pernštýnském náměstí v centru města. Dříve si stěžovali na hluk v nočních hodinách a rušení veřejného pořádku. „Budu s nimi mít na konci července další schůzku a budu se jich ptát, jestli poznali, co se změnilo v chování městské policie," podotkl Rostislav  Hübl.
Městská policie má 100 zaměstnanců, z toho přes 90 strážníků. Tento stav by měl zůstat zachován, ředitel je chce ale více přerozdělit podle obvodů. „Městské části, které jsou více exponovány, budou mít více strážníků ve službě než ty, kde problémy nejsou tak výrazné," poznamenal.

Pozornost městské policie se tak bude více zaměřovat na centrum města. Posílí se také počty strážníků v místech konání velkých sportovních a kulturních akcí.
Přítomnost městské policie zvýrazňuje také jízdní oddíl, který má tři koně a stejný počet strážníků. Hlídky v sedle se objevují hlavně v okrajových parcích a chatových oblastech. „Zamýšlím se nad rozšířením činnosti jízdního oddílu, aby se objevoval též 
v centru města," řekl Hübl.

Změní se trasy jízdní policie, budou se nově zaměřovat na parkové oblasti ve vnitřním městě a budou asistovat u hokejových zápasů, dostihů a dalších akcí s vysokou návštěvností.
Hübl byl jmenován ředitelem Městské policie Pardubice 18. června. Ve funkci nahradil Petra Kvaše, který v lednu po 20 letech služby rezignoval. Jako důvod uvedl, že nedokáže dostát požadavkům vedení města.