V Pardubicích se v pátek a den státního smutku, který byl vyhlášen na sobotu 23. prosince, ruší program na náměstí. „V důsledku včerejších událostí se dnes 22. a zítra 23. prosince ruší doprovodný program Adventu s vůní perníku, který měl proběhnout na pódiu na Pernštýnském náměstí,“ informovala za pardubický magistrát Ivana Dolanová.

Pardubáci tak přijdou o adventní koncert filharmonie, zpívání dětského sboru i andělskou diskotéku.

Vánoční trhy na Pernštýnském náměstí otevřely už v sobotu 2. prosince. Ceny zůstávají podobné jako loni. Nově si lidé mohou dát i pořádné jídlo ve speciálním bistru.
Vánoční trhy: Hradec má kluziště, Pardubice atmosféru. Kde se vám líbí více?

Stánky na vánočních trzích zůstávají otevřené, stejně tak zůstává v platnosti program na Štědrý večer.

Střelba v centru Prahy je nejtragičtějším obdobným případem v historii Česka.

„Tak jako celá Česká republika jsem i já zděšen z útoku na půdě Filozofické fakulty Karlovy Univerzity. Je těžko pochopitelné, že se něco takového může stát i u nás. Vyjadřuji upřímnou soustrast všem pozůstalým a soucítím s rodinami zraněných. Přeji si, aby se podobná situace již nikdy neopakovala! Prosím, buďme dál civilizovanou Evropou,“ sdělil primátor Pardubic Jan Nadrchal.

Den státního smutku

V Česku bude v sobotu 23. prosince k uctění památky obětí tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (FF UK) den státního smutku. Státní vlajky budou spuštěny na půl žerdi. Rozhodla o tom vláda na mimořádném zasedání.

Po celém Česku by se měly rozeznít zvony a lidé mají uctít památku oběti tragédie minutou ticha.