Ve čtvrtek 11. dubna se uskuteční v kampusu Univerzity Pardubice cvičení, které má zajistit připravenost a prověřit funkčnost spolupráce policistů, hasičů a zdravotníků v případě útoku aktivního střelce.

„Do nácviku jednání v krizové situaci, která bude simulovat napadení ozbrojeným pachatelem, budou zapojeni také vybraní studenti a zaměstnanci vysoké školy," přiblížila vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice Martina Macková.

Bývalý politik Pavel Křivka v Pardubicích na třídě Míru.
Pardubice šokoval politik v mikině s ruskými válečnými symboly. Šetří to policie

Této cvičné události předchází školení zaměstnanců a studentů a také příprava všech složek Integrovaného záchranného systému, tedy Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Na místě bude sledovat zásah také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který je předsedou bezpečnostní rady kraje, rektor Univerzity Pardubice Libor Čapek a další členové vedení vysoké školy a jejích sedmi fakult. Cvičení se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna od 10.45 hodin v prostoru a v okolí Fakulty chemicko-technologické.

Mohlo by vás zajímat: Další dopravní omezení pro Pardubice. Oprava čtyřpruhu na I/37 překvapila řidiče

Zdroj: Nikola Čížková