»Hned několik případů ukázalo, že mezi jednotlivými partajemi panuje opravdová nesnášenlivost. Politici nešli pro ostrá slova daleko. „Musím dát za pravdu tady komančovi, tedy panu Snopkovi,“ řekl například Jiří Lejhanec.

Nebylo to ale nic proti tomu, co poznamenal náměstek Jakub Rychtecký: „Mění se návrh usnesení, který mi Karel Haas zasral.“ Nutno poznamenat, že tím na několik minut odboural i sám sebe.

»Jednání chvílemi připomínalo školní vyučování. Politici se nemohli dočkat přestávky a mnozí z nich odcházeli ještě před ní. Dušanu Salfickému to však neprošlo. Zastavil ho „ředitel školy“, primátor Martin Charvát: „Vydržte ještě dvacet minut v sálu. Haló, pane Salfický, budete hlasovat s námi?“ Hlasoval, asi si nechtěl vykoledovat ředitelskou důtku.

»Zastupitel Miroslav Rubeš zřejmě nemá o inteligenci obyvatel Pardubic zrovna valné mínění. Požadoval totiž, aby do projektu výstavby terminálu B pro regionální dopravu bylo dopsáno slovo autobusovou, aby prý lidé věděli, o co se jedná. Na druhou stranu je zachránil před zklamáním, že z terminálu uprostřed města neodlétají letadla ani neodplouvají lodě. Možná ho k tomu vedlo i veřejné prohlášení Františka Brendla, který přiznal, že není „úplně bystrý“.

»Přesto se ale Brendl ukázal jako odborník na automobilovou oblast. Přesun úředníků do budovy ČSOB Pojišťovny převedl do motoristické hantýrky: „Jezdíme v trabantu a někdo nám nabídne ojetou škodovku. To je vždy změna k lepšímu.“