„Osobně jsem objel všechny místní sněmy s výjimkou Svítkova, kde jsem byl dopředu omluvený, protože jsem měl důležitou akci. Ohlasy na mou kandidaturu byly pozitivní, takže jsem neměl žádný důvod k nějaké nespokojenosti nebo přílišné nervozitě,“ prohlásil Jiří Stříteský.

„Tak vysoké procento podpory, přes devadesát procent, jsem ani nečekal,“ přiznal současný senátor a zdůraznil, že do volebního boje o obhajobu svého senátorského postu chce jít s pokorou.

„Pro úspěch udělám všechno, ale když neuspěji, určitě se mi svět nezboří,“ odpověděl.

„V Senátu jsem se našel, baví mě to tu. Ostatně, kdyby mě to nebavilo, určitě bych se o tuto pozici znovu neucházel,“ nechal se slyšet Jiří Stříteský, který se nebojí ani případných rivalů z jiných stran.

„Když je člověk dobrým hokejistou, tak to neznamená, že by hned musel být také dobrým politikem. Už jsme v politice zažili spoustu zvučných jmen, co v ní třeba tolik neuspěli,“ vyjádřil se současný senátor, o němž se prý dokonce uvažovalo jako o dalším možném kandidátovi ODS na post lídra do městského zastupitelstva.

„Je pravdou, že jsem o to byl požádán, jestli bych do toho znovu nešel. Odmítl jsem to, protože člověk dvakrát nevstoupí do téže řeky. A já jsem se opravdu našel v Senátu, kde jsem členem prestižního hospodářského výboru, byl jsem dokonce šéfem klubu a myslím, že tato varianta by byla skutečně hodně násilná,“ sdělil Jiří Stříteský, který atmosféru uvnitř strany před samotnou volbou lídra do zastupitelstva bral jako „naprosto normální“.

„Byl to demokratický boj o pozice, neviděl jsem v něm žádné drama,“ dodal.

To někteří účastníci volebního shromáždění to viděli jinak. „Z toho, co se dělo kolem volby našeho kandidáta do zastupitelstva, jsem byl rozladěn. Do poslední chvíle mě kontaktovali různí lidé, aby mě přesvědčili o tom, který kandidát by byl vhodnější a kterého bych měl podpořit. Přemýšlel jsem o tom, jestli mám na volební shromáždění vůbec jít, ale nakonec jsem přece jen dorazil. Sám pro sebe jsem si řekl, že mám svou hlavu, vykašlu se na všechny ty ,dobré rádce’ a zvolím podle svého nejlepšího svědomí,“ konstatoval jeden z účastníků volebního shromáždění.

„Přestože před volbou byly cítit poměrně silné tlaky, překvapilo mě, že při samotném shromáždění už jsem nezaznamenal žádné útoky. A dokonce i v kuloárech se vedly vesměs klidné debaty,“ komentoval průběh volebního shromáždění další člen pardubické ODS.