V minulých dnech se v Ostravě konala unikátní soutěž Creativity & Innovation Challenge, do které se zapojilo sto studentu středních odborných škol z celé České republiky včetně SOŠ a SOU Poděbradská Pardubice.

Projekt pro cílovou skupinu do 25 let

Soutěž připravila mezinárodní nezisková vzdělávací organizace Junior Achievement. Tématem bylo zpracovat projekt vymyšlení nového nealkoholického nápoje pro cílovou skupinu 15 až 25 let.

Studenti zpracovávali celý den zadané téma a měli možnost své nápady konzultovat s odborníky z praxe. Soutěž vyvrcholila prezentacemi všech 20 týmů v aule ostravské Ekonomické fakulty VŠB TU.

Po prezentacích vybrala odborná porota složená z významných osobností a odborníků Moravskoslezského kraje a zástupců firmy jedné z tuzemských kofeinových limonád tři nejlepší týmy.

„Na prvním místě se umístil student Martin Horáček ze SOŠ a SOU Poděbradská, Pardubice, který bude, při troše štěstí, stejně jako vloni reprezentovat nejen naši školu, ale i Českou republiku na mezinárodním evropském finále v belgickém Bruselu,“ potvrdil Deníku profesor Zdeněk Pospíšil z uvedené školy.